Pradedančiųjų nagų priežiūros vadovas: Viskas, ką reikia žinoti, kad galėtumėte pradėti rūpintis savo nagais jau šiandien

Moters rankos tarp įvairiausių manikiūro reikmenų

Tvarkingos rankos – tai sveikatos ir švaros požymis, todėl nagų priežiūra yra esminė rankų ir bendros asmens higienos dalis. Nagai ne tik apsaugo pirštus, bet ir pabrėžia jų grožį bei patrauklumą. Šiame straipsnyje pateiksime pradedančiųjų nagų priežiūros vadovą, kuriame aprašysime viską, ką reikia žinoti, kad jau šiandien galėtumėte pradėti rūpintis savo nagais, kad turėtumėte juos sveikus ir gražius.

 

Kodėl nagų priežiūra yra svarbi?

Pirmiausia aptarkime, kodėl nagų priežiūra yra tokia svarbi. Sveiki nagai ne tik gerai atrodo, bet ir yra labai svarbūs bendrai rankų higienai palaikyti. Nagai sudaryti iš keratino – kieto, skaidulinio baltymo, kuris apsaugo rankų ir kojų pirštus nuo sužalojimų (plačiau apie keratiną skaitykite čia). Tačiau nagai taip pat gali būti bakterijų ir grybelių, kurie gali sukelti infekcijas, buveinė. Laikydamiesi tinkamos nagų higienos, galite išlaikyti nagus švarius ir sveikus bei užkirsti kelią mikrobų plitimui.

 

Pagrindinė nagų anatomija

nago-sandara

Prieš pradedant gilintis į nagų priežiūros ypatumus, būtina suprasti skirtingas nagų dalis. Nagą sudaro (šaltinis: Wikipedia):

 • nago guolis (lot. matrix unguis). Jį dengia nago plokštelė.
 • nago velenėlis – nago plokštelę ir nago guolį iš šono ir galo gaubianti raukšlė.
 • nago šaknis, gyvuonis (lot. matrix) – tai nago augimo vieta. Dėl šios vietos ląstelių dauginimo sutrikimo nago plokštelė iškyla, susiraukšlėja ir nagas deformuojasi.
 • pusmėnulis (lot. lunula) – prie nago šaknies esanti pusmėnulio pavidalo šviesi sritis.
 • antnagis (lot. eponychium) – suragėjusio raukšlė, esanti nago plokštelės pakraščiuose.
 • panagė (lot. hyponychium) – suragėjusio epidermio raukšlė po nago laisvu galu.

Plačiau apie nago anatomiją skaitykite čia.

 

Pagrindinės nagų priežiūros priemonės ir produktai namuose

Kad galėtumėte tinkamai prižiūrėti nagus, jums prireiks kelių pagrindinių priemonių ir produktų:

Nagų žirklės: Nagų žirklės naudojamos nagams nukirpti iki norimo ilgio. Jų būna įvairių dydžių, formų ir stilių, todėl rinkitės tokias, kurios patogios rankoje.

Nagų dildė: Nagų dildė naudojama nagų kraštams formuoti ir lyginti. Dildės nagams būna įvairaus grūdėtumo, todėl rinkitės tokią, kuri būtų švelni jūsų nagams.

Odelių stūmiklis (lazdelės, lopetėlės): Naudokite odelių stūmiklį, kad švelniai atstumtumėte odeles ir jos neužaugtų ant nago plokštelės. Šių ir kitų manikiūro ir pedikiūro įrankių galite rasti mūsų el. parduotuvėje.

Nagų odelių minkštiklis: Naudojant odelių minkštiklį, odelės suminkštėja, todėl jas lengviau atstumti. Būkite atsargūs ir nepalikite priemonės per ilgai, nes ji gali pažeisti odą aplink nagą.

Drėkinamasis kremas: Rankų ir nagų drėkinimas yra labai svarbus norint išvengti sausumo ir skilinėjimo. Ieškokite drėkinamojo kremo ar nagų stipriklio kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip taukmedžio sviestas arba simondsijų aliejus.

Nagų lakas: Nagų lakas yra neprivalomas, bet gali padėti pagerinti nagų išvaizdą. Rinkitės aukštos kokybės nagų laką, kuriame nėra kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip formaldehidas ir toluenas.

 

Nagų priežiūros rutina

Dabar, kai jau turite nagų priežiūros priemones ir produktus, metas nustatyti nagų priežiūros rutiną. Pateikiame paprastą nagų priežiūros rutiną, kurią galite atlikti namuose:

1 veiksmas: pašalinkite seną nagų laką naudodami nagų lako valiklį. Jei nagai buvo nudažyti geliniu laku, nuvalyti nagų laką bus kiek sudėtingiau, kaip geriausiai nuvalyti gelinį laką, rasite čia.

2 veiksmas: patrumpinkite nagus iki norimo ilgio. Būkite atsargūs ir nekirpkite jų per trumpai, nes gali atsirasti rizika nagų įaugimui ar plokštelės pažeidimui.

3 veiksmas: Nagų dilde suformuokite nagų kraštus. Dildyti reikėtų viena kryptimi, kad išvengtumėte skilinėjimo ir lupimosi.

4 veiksmas: Kiekvieno nago pagrindą patepkite odelių minkštinimo priemone ir palikite kelioms minutėms. Naudokite odelių stūmiklį, kad švelniai atstumtumėte odeles.

5 veiksmas: Nuplaukite rankas šiltu vandeniu ir nusausinkite.

6 veiksmas: patepkite rankas ir nagus drėkinamuoju rankų kremu, daugiausia dėmesio skirdami odelių priežiūrai.

7 veiksmas: Jei norite, nagus nulakuokite laku. Užtepkite pagrindą, kad apsaugotumėte nagus nuo spalvos pasikeitimo, po to dviem sluoksniais užtepkite pasirinktą nagų lako spalvą. Užbaigti viršutiniu laku, kad spalva būtų užfiksuota ir suteiktų blizgesio.

Jei norite ne tik tvarkingų, bet ir nudažytų nagų, skaitykite čia ir sužinokite kaip atlikti profesionalų manikiūrą namuose.

 

Patarimai sveikiems nagams

Nagai turi būti ne tik gražūs ir nulakuoti, bet ir sveiki. Kad juos išlaikytumėte sveikus ir gražius, yra keletas kitų dalykų, kuriuos rekomenduojama įtraukti į savo rankų priežiūros rutiną:

 • Visuomet laikykite nagus švarius ir sausus. Tai padeda išvengti bakterijų ir grybelio augimo. 
 • Venkite kramtyti nagus ar lupinėti ir plėšyti odeles. Tai gali pažeisti nagą ir padidinti infekcijos riziką. 
 • Dirbdami namų ruošos darbus ar dirbdami su cheminėmis medžiagomis mūvėkite pirštines. Taip apsaugosite nagus nuo pažeidimų ir kenksmingų medžiagų poveikio. 
 • Nenaudokite nagų kaip įrankių. Naudodami nagus skardinėms atidaryti ar lipdukams nukrapštyti, galite juos sulaužyti ir pažeisti. 
 • Valgykite subalansuotą maistą, kurioje gausu vitaminų ir mineralų. Tinkama mityba yra labai svarbi sveikiems nagams. 
 • Venkite aštrių cheminių medžiagų, esančių nagų ir rankų priežiūros  produktuose. Rinkitės nagų lakus ir nagų lako nuėmiklius, kuriuose nėra kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip formaldehidas, toluenas ir ftalatai. 
 • Kartkartėmis leiskite nagams pailsėti nuo nagų lako. Taip jie galės kvėpuoti ir atsigauti po bet kokių pažeidimų.

 

Rūpinimasis nagais yra labai svarbus norint palaikyti bendrą rankų higieną ir puoselėti jų grožį. Laikydamiesi pagrindinių nagų priežiūros taisyklių ir diegdami sveikus įpročius, galite išlaikyti švarius, sveikus ir gražiai atrodančius nagus. Nepamirškite rinktis aukštos kokybės nagų priežiūros priemonių ir produktų, reguliariai prižiūrėti nagus ir laikytis sveikų įpročių, kad išlaikytumėte stiprius ir sveikus nagus. Plačiau apie tai, kaip užkirsti kelią nagų lūžinėjimui, skilinėjimui ir kaip pagerinti natūralių nagų būklę skaitykite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.