Kaip geriausiai nuvalyti gelinį laką nuo nagų?

Geliniai lakai yra populiari nagų tendencija, gyvuojanti jau nepirmus metus. Tai ilgai išliekantis, skilinėjimui atsparus lakas, kuris kietinamas po UV/LED lempa. Gelinis lakas tapo daugelio žmonių, kurie nori, kad jų nagai kelias savaites atrodytų nepriekaištingi, nesuskilinėtų ir nelūžinėtų, pasirinkimu.

Tačiau, kad ir kaip mėgstame gelinį laką, ne mažiau svarbu jį tinkamai nuvalyti, kad nepažeistume nagų. Šiame straipsnyje aptarsime geriausius gelinio lako šalinimo nuo nagų būdus.

Kodėl svarbu tinkamai pašalinti gelinį laką?

Gelinio lako šalinimas gali būti sudėtingas procesas, o neteisingai jį atlikus galima pažeisti nagus. Jei mėginsite nulupti gelinį laką mechaniškai, rizikuojate kartu su juo nulupti ir viršutinį natūralaus nago sluoksnį, o tai gali susilpninti nagus ir padaryti juos jautresnius lūžinėjimui ir pažeidimams.

Geriausias būdas nuimti gelinį laką – naudoti švelnų ir veiksmingą metodą, kuris nekenkia jūsų natūraliems nagams.

Norint pašalinti gelinį laką, jums reikės šių medžiagų:

Žingsnis po žingsnio gelinio lako šalinime

1 veiksmas: nušveiskite viršutinį lako sluoksnį.

Prieš pradėdami šalinti gelinį laką, naudokite nagų poliruoklį arba dildę viršutiniam lako sluoksniui pašalinti. Tai padės acetonui prasiskverbti į lako sluoksnius ir lengviau jį pašalinti.

2 veiksmas: pamirkykite vatos kamuoliukus arba tamponėlius acetone

Paimkite šiek tiek vatos arba vatos diskelių ir pamirkykite juos acetone. Įsitikinkite, kad vata prisotinta acetono.

3 veiksmas: acetone išmirkytą vatą uždėkite ant nagų

Išmirkytą vatą uždėkite ant nagų ir apvyniokite juos aliuminio folija. Tai išlaikys vatą jos vietoje ir neleis acetonui per greitai išgaruoti.

4 veiksmas: palaukite 10-15 minučių

Palaukite 10-15 minučių, kad acetonas suardytų gelinį laką.

5 veiksmas: nuimkite vatą ir foliją

Nuimkite aliuminio foliją ir vatą nuo nagų. Turėtumėte pamatyti, kad gelinis lakas pradėjo atšokti nuo nagų.

6 veiksmas: švelniai nukrapštykite gelinį laką

Apelsinmedžio lazdele arba manikiūro lopetėle švelniai nukrapštykite likusį gelinį laką. Būkite atsargūs, kad nenukrapštytumėte per stipriai ir nepažeistumėte nagų.

7 veiksmas: tepkite odelių aliejumi ir rankų losjonu

Nuėmę gelinį laką, patepkite nagų odeles aliejuku, kad jos būtų pamaitintos ir sveikos. Taip pat galite naudoti rankų kremą ar losjoną, kad rankos ir nagai būtų sudrėkinti.

Alternatyvūs gelinio lako šalinimo būdai

Be acetono metodo, yra keletas kitų gelinio lako šalinimo būdų. Apžvelkime juos:

  • Beacetonis nagų lako valiklis:

Geliniam lakui nuvalyti galite naudoti beacetoninį nagų lako valiklį. Šis metodas yra mažiau šiurkštus nei acetono metodas ir yra geras pasirinkimas, jei turite jautrią odą. Tačiau šiuo metodu gelinio lako pašalinimas gali užtrukti ilgiau.

Norėdami naudoti šį metodą, atlikite tuos pačius veiksmus, kaip ir naudodami acetono metodą, tačiau vietoj acetono naudokite beacetoninį nagų lako valiklį.

  • Elektrinė nagų freza:

Elektrinė nagų freza yra patogus įrankis, kuriuo galima greitai ir veiksmingai pašalinti gelinį laką. Tai puikus pasirinkimas, jei planuojate dažnai valyti gelinį laką, tačiau jis gali būti gana brangus.

Norėdami naudoti elektrinę nagų frezą, švelniai nušlifuokite viršutinį gelinio lako sluoksnį, tada įrankiu pašalinkite likusį gelinį laką. Būkite atsargūs, kad nepradurtumėte per stipriai ir nepažeistumėte nagų.

Patarimai, kaip saugiai pašalinti gelinį laką

  • Nelupkite gelinio lako mechaniškai.

Nulupdami gelinį laką galite pažeisti natūralius nagus. Tai taip pat gali sukelti skausmą ir diskomfortą. Visada naudokite tinkamą gelinio lako šalinimo būdą.

  • Neskubinkite proceso.

Gelinio lako šalinimas užtrunka, todėl skubėdami galite pažeisti nagus. Būkite kantrūs ir leiskite acetonui daryti savo stebuklus.

  • Būkite švelnūs.

Nuvalydami gelinį laką būkite švelnūs, nekrapštykite jo per stipriai, nes taip galite pažeisti nagus.

  • Rūpinkitės savo nagais.

Nuėmę gelinį laką, būtinai pasirūpinkite savo nagais: patepkite odeles aliejuku ir rankų losjonu. Taip nagai išliks sveiki ir sudrėkinti.

Gelinio lako šalinimas gali būti nelengva užduotis, tačiau naudojant tinkamą metodą ir priemones, tai galima atlikti saugiai ir efektyviai. Visada nepamirškite būti kantrūs ir švelnūs šalindami gelinį laką, kad nepažeistumėte natūralių nagų. Svarbu paminėti, jeigu visgi nutiko taip, kad nuvalant gelinį laką pažeidėte savo natūralius nagus, čia rasite straipsnį kaip pagerinti savo natūralių nagų būklę ir kaip užkirsti kelią nagų lūžinėjimui bei skilinėjimui.

Acetono metodas yra veiksmingiausias ir plačiausiai naudojamas gelinio lako šalinimo metodas, tačiau yra alternatyvių metodų, kuriuos galite naudoti, jei turite jautrią odą arba pageidaujate kitokio būdo.


Nepriklausomai nuo to, kurį metodą pasirinksite, visada rūpinkitės savo nagais, reguliariai naudodami odelių aliejuką ir rankų kremą. Taip nagai išliks sveiki ir stiprūs, jie netaps trapūs ir silpni. Be kita ko, dažniausiai nusivalius gelinį laką, tuojaus pat vėl užsimanome naujai nusilakuoti nagus. Tad jei esate dar tik pradedančioji gelinio nagų lakavimo entuziastė, išsamią gelinio lakavimo eigą rasite čia.

2 thoughts on “Kaip geriausiai nuvalyti gelinį laką nuo nagų?

  1. Pingback: Gelinis lakavimas ir gelinis nagų priauginimas | Nagų draugas

  2. Pingback: Kaip atlikti profesionalų manikiūrą namuose? - Nagų Draugas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.