Kaip atlikti profesionalų manikiūrą namuose?

Visos norime turėti tvarkingus ir gražius nagus, bet ne visos turime galimybes reguliariai lankytis grožio salonuose, nes tai gali būti gana brangus malonumas bei laikui imlus užsiėmimas. Todėl profesionalus manikiūras namuose yra puiki išeitis, kai norime sutaupyti laiko ir pinigų. Naudodami tinkamas priemones ir taikydami paprastus manikiūro namuose metodus, salono kokybės rezultatus galite tikrai pasiekti net ir patogiai įsitaisius savo namuose. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų ir gudrybių, kaip pasidaryti profesionalų manikiūrą namuose.

1. Paruoškite nagus

Prieš pradedant manikiūrą, svarbu tinkamai nagus paruošti – pašalinkite seną laką. Jei nagai buvo nulakuoti geliniu laku, labai svarbu tinkamai nuvalyti nagus jų nepažeidžiant, čia rasite patarimų kaip geriausiai nuvalyti gelinį laka nuo nagų.  Tuomet pakirpkite ir suformuokite nagus bei atstumdykite priaugusias odeles. Nagų formavimui naudokite švelnią nagų dildę, stenkitės nagų nenutrumpinti per stipriai, kad nepažeistumėte jų. Kokią nagų formą rinktis, galite nuspręsti paskaitę čia. Sutvarkę nagų ilgį ir formą, odeles švelniai atstumkite nuo nago ir kelioms minutėms pamerkite rankas į šiltą muiluotą vandenį, kad odelės suminkštėtų. Tuomet jas nukirpkite žnyplutėmis. 

2. Valykite ir dezinfekuokite įrankius

Manikiūrui būtina naudoti švarius ir dezinfekuotus įrankius. Tai reiškia, kad įrankius po kiekvieno manikiūro reikia nuplauti muilu ir vandeniu, o tada kelias minutes pamerkti į spiritą ar kitą dezinfekcinę priemonę. Išdezinfekuotus įrankius kruopščiai nusausinkite.

3. Visuomet naudokite lako pagrindo sluoksnį

Kai nagai švarūs ir sausi, metas padengti nagu lako pagrindu. Pagrindo sluoksnis ne tik padeda nagų lakui sklandžiai padengti nago paviršių, bet ir apsaugo nagus nuo spalvoto lako dėmių. Kiekvieną nagą patepkite plonu pagrindo sluoksniu, saugant, kad jos nepatektų ant odos.

4. Nulakuokite nagus

Pagrindo sluoksniui pilnai išdžiūvus, laikas tepti pasirinktą nagų laką. Nagų laką tepkite plonai ir tolygiai. Prieš tepdami kitą lako sluoksnį, leiskite prieš tai užteptam sluoksniui visiškai išdžiūti. Tai padės išvengti lako išbėgimo, netolygumo ir galiausiai per greito atšokimo. Geriausiam rezultatui pasiekti, priklausomai nuo spalvos nepermatomumo, laką rekomenduojama tepti dviem-trimis sluoksniais.

5. Naudokite viršutinį lako sluoksnį

Spalvotam lakui visiškai išdžiūvus, ant viršaus reikia padengti viršutiniu užtvirtinamuoju sluoksniu. Viršutinis sluoksnis padeda apsaugoti laką nuo suskilinėjimo ir suteikia nagams blizgesio. Ant kiekvieno nago užtepkite ploną viršutinį sluoksnį taip, kad nesugadintumėte lako spalvos. Leiskite viršutiniam sluoksniui visiškai pilnai išdžiūti. 

6. Pataisykite visas lakavimo klaidas

Jeigu su laku ištepėte odeles aplink nagą, jas reikėtų nuvalyti vatos tamponėliu ar ausų pagaliuku su vata, pamirkytu lako valiklyje

Kai nagai visiškai išdžiūsta, svarbu sudrėkinti rankas ir odeles, patepant renkų kremu ir nagų odelių aliejumi

Profesionalaus manikiūro namuose patarimai ir gudrybės

1. Investuokite į aukštos kokybės įrankius

Investicijos į aukštos kokybės manikiūro įrankius gali labai pagerinti ir pačio manikiūro rezultato kokybę. Ieškokite įrankių, pagamintų iš aukštos kokybės medžiagų ir skirtų profesionaliam naudojimui.

2. Praktika padeda tobulėti

Kaip ir bet kuriam kitam įgūdžiui, profesionaliam manikiūrui reikia praktikos. Nenusiminkite, jei pirmieji bandymai nebus tobuli. Praktikuokite ir laikui bėgant jums pavyks vis geriau.

3. Neskubėkite

Profesionaliam manikiūrui atlikti reikia laiko ir kantrybės, todėl neskubėkite.

4. Pasirinkite tinkamas spalvas

Nuo tinkamų nagų lako spalvos pasirinkimo, priklauso galutinis manikiūro rezultatas, todėl rinkdamiesi nagų lako spalvas atsižvelkite į savo odos atspalvį ir aprangą.

5. Naudokite nagus stiprinančias priemones

Jei jūsų nagai silpni arba lūžinėjantys, rekomenduotina naudoti nagus stiprinančias priemones, kurios padės pagerinti jų sveikatą ir patvarumą. Ieškokite nagų stipriklių, kurių sudėtyje yra tokių sudedamųjų dalių kaip keratinas ir biotinas, galinčių padėti sustiprinti ir pamaitinti nagus.

6. Niekada nekratykite nagų lako buteliuko

Turbūt tipinis vaizdas, kai prieš lakuojant yra sukratomas nagų lako buteliukas. Šiukštu to nedarykite! Dėl tokio staigaus ir stipraus pakratymo lake gali atsirasti oro burbuliukų, dėl kurių nagų paviršius gali būti nelygus ir burbuliuotas, padengus laku. Vietoj to sukite buteliuką tarp delnų, kad lakas gerai susimaišytų.

7. Tepkite plonus sluoksnius

Tepdami pagrindinį, spalvotą ir viršutinį lako sluoksnius, būtinai juos tepkite kuo plonesniais sluoksniais. Tai padės išvengti išsitrynimų ir atplaišų, be to, kiekvienas sluoksnis išdžius greičiau ir tolygiau.

8. Palaukite, kol kiekvienas sluoksnis pilnai išdžius

Prieš tepdami kitą lako sluoksnį, būtinai palaukite, kol kiekvienas sluoksnis visiškai išdžius UV/LED lempoje. Jei kitą sluoksnį lakuosite dar neišdžiūvus ankstesniam, gali likti dėmių ar dryžių.

9. Atstumdykite priaugusias odeles

Prieš tepdami laką, būtinai nuvalykite odeles, pastumdami jas atgal ir nukirpdami odos perteklių. Tai padės sukurti švarią, nušlifuotą išvaizdą, be to laką bus lengviau padengti, kai nago paviršius bus švarus ir lygus.

10. Reguliariai drėkinkite rankas ir nagų odeles

Kad nagai ir odelės išliktų sveiki, būtinai reguliariai drėkinkite. Kasdien naudokite rankų kremą ir/arba nagų odelių aliejų, kad oda būtų sudrėkinta ir nesausėtų bei netrūkinėtų.
Prižiūrėtos rankos ir nagai tai ne tik sveikatos bei švaros požymis, bet ir bendros asmens higienos dalis. Tad, kad visada turėtumėte tvarkingus nagus,
skaitykite čia, pradedančiųjų nagų priežiūros vadovą. 

Manikiūro namuose privalumai ir trūkumai 

Nors puikiai suprantame, kad rankomis ir nagais rūpintis reikia nuolat, kaip ir kitose srityse, manikiūras namuose turi savų privalumų ir trūkumų, palyginti su manikiūru profesionaliame salone. Štai keletas pagrindinių, kuriuos įvertinę galėsite labiau suprasti, kuri alternatyva yra jums priimtinesnė:

Privalumai:

  • Pigiau. Manikiūras namuose gali būti gerokai pigesnis nei salone, nes jums nereikės mokėti už profesionalaus nagų meistro paslaugas. 
  • Patogiau. Manikiūrą galite pasidaryti namuose, kai tik jums patogu, nes nereikia derintis laiko, užsiregistruoti ir keliauti į saloną būtent tam skirtu laiku. 
  • Komfortiška. Kai kurie žmonės mieliau daro manikiūrą patys, nes savo namuose jaučiasi patogiau ir ramiau. 
  • Kontrolė. Kai manikiūrą darotės patys, visiškai kontroliuojate procesą ir galite jį pritaikyti pagal savo poreikius.

Trūkumai:

  • Profesionalumo stoka. Jei neturite patirties atliekant manikiūrą, jums gali nepavykti pasiekti tokio pat tikslumo ir kokybės kaip profesionaliam nagų meistrui. 
  • Ribotos priemonės ir įranga. Profesionalūs salonai gali naudotis įvairesniais įrankiais ir įranga, todėl gali būti lengviau pasiekti tam tikrą išvaizdą ir techniką. 
  • Laiko sąnaudos. Manikiūras namuose gali užimti daug laiko, ypač jei nesate įpratę prie šio proceso. 
  • Nėra atsipalaidavimo jausmo. Manikiūro darymas salone gali būti atpalaiduojanti ir lepinanti patirtis, kurios namuose tikrai nepakartosite, nes tiesiogine žodžio prasme dirbsite darbą vietoj atsipalaidavimo ir poilsio.

Galiausiai tai, ar pasirinksite manikiūrą namuose, ar lankysitės salone, priklausys nuo jūsų asmeninių pageidavimų, biudžeto ir laiko apribojimų. Jei jums patinka manikiūro darymo procesas ir esate pasirengę investuoti į aukštos kokybės įrankius ir produktus, namuose galite pasiekti profesionaliai atrodančių nagų rezultatų. Tačiau jei pageidaujate daugiau malonumo ir prabangos arba norite sudėtingesnio ar įmantresnio nagų dizaino, galbūt verta apsilankyti profesionalų salone.

Apibendrinant galima pasakyti, kad profesionalus manikiūras namuose yra puikus būdas išlaikyti gražius ir tvarkingus nagus, neišleidžiant daug pinigų ar laiko salone. Vadovaudamiesi šiais patarimais ir gudrybėmis galite pasiekti salono kokybės rezultatų patogiai įsitaisę namuose, o atlikęs šiek tiek praktikos ir turėdami pakankamai kantrybės, kaskart galėsite pasiekti gražų, profesionaliai atrodantį manikiūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.