Keratinas nagams: Nauda ir svarba

keratinas naguose - nauda ir svarba

Labai dažnai sveikų nagų svarba yra nepelnytai nuvertinama, kalbant apie bendrą sveikatą ir gerą savijautą. Tačiau nagai yra labai svarbi mūsų kūno dalis, atliekanti tokias svarbias funkcijas, kaip švelnios ir jautrios odos, esančios po nagais, apsaugojimas, nagų pagalba galime sugriebti, suimti daiktus, taip pat jie suteikia svarbių diagnostinių duomenų apie mūsų sveikatą, pakeisdami formą, spalvą ir pan.

Nors dauguma žmonių nagų sveikatą sieja su išoriniais veiksniais, tokiais kaip gelinio nagų lako naudojimas, reguliarus manikiūras ar įvykusios nagų traumos, tiesa ta, kad nagų sveikatą daugiausia lemia tai, kas vyksta mūsų organizmo viduje. Viena svarbiausių sveikų nagų sudedamųjų dalių yra keratinas – skaidulinis baltymas, esantis išoriniame odos, plaukų ir nagų sluoksnyje.

Kas yra keratinas?

Keratinas yra struktūrinis baltymas, kurį gamina specializuotos ląstelės, vadinamos keratinocitais. Tai pagrindinė išorinio odos, plaukų ir nagų sluoksnio sudedamoji dalis, suteikianti šioms struktūroms tvirtumo, ilgaamžiškumo ir apsaugos.

Keratinas sudarytas iš aminorūgščių – baltymų sudedamųjų dalių, sujungtų į ilgą pluoštinę grandinę. Būtent keratino struktūra suteikia jam tvirtumo ir ilgaamžiškumo, taip pat gebėjimo sudaryti kietą, apsauginį sluoksnį, dengiantį nagų dugną. Kad būtų papraščiau suprasti nago anatomiją skaitykite čia.

Keratino svarba nagų sveikatai

Keratinas atlieka labai svarbų vaidmenį formuojant nagų struktūrą ir stiprumą. Jis sudaro kietą, apsauginį sluoksnį, dengiantį nago dugną ir padedantį išvengti išorinių veiksnių, tokių kaip vanduo, cheminės medžiagos ir fizinės traumos, pažeidimų. Nesant pakankamo keratino kiekio, nagai gali tapti silpni, trapūs, linkę skilinėti ir luptis. Be kerateno trūkumo yra dar keletas veiksnių dėl ko Jūsų natūralūs nagai gali skilinėti ir lūžinėti, skaitykite čia galbūt tai pravers išvengti silpnų nagų.

Be struktūrinio vaidmens, keratinas taip pat prisideda prie nagų išvaizdos. Jis padeda nagams atrodyti lygesniems, blizgesniems ir tolygesnės tekstūros. Tai gali būti ypač svarbu žmonėms, kurie susiduria su tokiomis nagų problemomis kaip keteros, nelygumai ar spalvos pokyčiai.

Keratinas taip pat svarbus nagų augimui. Formuojantis naujoms nagų ląstelėms, jos pripildomos keratino, kuris padeda suteikti joms struktūrą ir tvirtumą. Jei keratino nepakanka, nagai gali augti lėtai, tapti ploni, silpni arba visai neaugti.

Kaip papildyti keratino atsargas?

Vienas geriausių būdų užtikrinti, kad nagai gautų pakankamai keratino – užtikrinti, kad jūsų mityboje būtų pakankamai baltymų. Keratinas yra baltymo rūšis, todėl baltymų turtingas maistas, pavyzdžiui, mėsa, paukštiena, žuvis, kiaušiniai, pupelės ir riešutai, gali padėti palaikyti sveiką nagų augimą.

Be baltymų, nagų sveikatai svarbios ir kitos maistinės medžiagos. Stipriems ir sveikiems nagams būtini tokie vitaminai kaip biotinas, vitaminas C ir vitaminas E. Įrodyta, kad biotinas ypač veiksmingai gerina nagų tvirtumą ir kokybę. Plačiau apie tai kas yra biotinas skaitykite čia. Mineralai, tokie kaip cinkas ir geležis, taip pat yra svarbūs, nes padeda palaikyti nagų augimą ir sveikatą.

Be mitybos, yra ir kitų priemonių, kurių galite imtis, kad palaikytumėte sveikus nagus. Viena iš jų – reguliariai atlikti manikiūro procedūras su kokybiškais manikiūro priemonėmis bei nuolat palaikyti nagus švarius ir sausus. Ne visada privaloma manikiūrą atlikti pas profesionalų meistrą, jei patys turite tinkamas priemones ir kruopštumo bei laiko. Čia rasite straipsnį kaip atlikti profesionalų manikiūrą namuose. Reguliarus manikiūras ir švarių bei sausų nagų palaikymas gali padėti išvengti bakterijų ir grybelių, kurie gali sukelti infekcijas ar kitas nagų problemas, dauginimosi. Taip pat svarbu nagams naudoti švelnias nagų priemones ir vengti aštrių cheminių medžiagų ar įrankių, kurie gali juos pažeisti ar susilpninti. Pasitaiko, kad nagų lakuose būna toksiškų ingredientų kurie kenkia ne tik nagui bet ir Jūsų sveikatai, tad skaitykite čia ir sužinokite kokių ingredientu reikėtų vengti renkantis nagų lakus.

Reguliari nagų priežiūra taip pat labai svarbi norint išlaikyti sveikus nagus. Tai gali būti reguliarus nagų kirpimas, švelnus jų dildinimas, kad jie neskilinėtų, ir nagų odelių aliejaus tepimas bei rankų kremo naudojimas. Kaip tinkamai prižiūrėti nagus skaitykite čia.

Keratino papildai nagų sveikatai

Nors visada geriausia maistines medžiagas gauti iš visaverčio maisto, kai kuriems žmonėms gali būti sunku suvartoti pakankamai baltymų ar kitų maistinių medžiagų sveikiems nagams palaikyti. Tokiais atvejais galima rinktis keratino papildus. Keratino papildų galima įsigyti įvairiomis formomis, įskaitant kapsules, miltelius ir skysčius. Paprastai jie gaminami iš gyvūninės kilmės keratino šaltinių, pavyzdžiui, vilnos ar plunksnų, arba iš mielių ar bakterijų gaminamo keratino.

Nors kai kurie tyrimai rodo, kad keratino papildai gali būti naudingi nagų būklei, svarbu pažymėti, kad ne visi papildai yra vienodi ir kai kuriuose gali būti papildomų sudedamųjų dalių arba net teršalų, kurie gali būti kenksmingi.

Jei ketinate vartoti keratino papildų, svarbu pirmiausia pasitarti su savo sveikatos priežiūros specialistu, kad nustatytumėte, ar jie jums tinka, ir įsitikintumėte, kad renkatės aukštos kokybės produktą.

Sveiki nagai yra svarbi bendros sveikatos ir geros savijautos dalis, o keratinas yra labai svarbi stiprių ir sveikų nagų sudedamoji dalis. Užtikrindami, kad jūsų mityboje būtų pakankamas baltymų, vitaminų ir mineralų kiekis, ir laikydamiesi gerų nagų priežiūros įpročių, galite palaikyti savo nagų sveikatą ir išvaizdą.

Nors kai kuriems žmonėms keratino papildai gali būti išeitis, svarbu prisiminti, kad jie nėra stebuklingas sprendimas ir kad visavertis maistas visada turėtų būti pirmasis maistinių medžiagų šaltinis. Jei nerimaujate dėl savo nagų sveikatos ar turite klausimų, būtinai pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.