Kaip išvengti nagų lūžinėjimo ir skilinėjimo? Kaip pagerinti savo natūralių nagų būklę?

Stipriai įskilęs nagas

Mūsų nagai dažnai yra viena labiausiai pažeidžiamų kūno dalių. Visą dieną nuolat naudojamės rankomis, todėl mūsų nagai dažnai tampa susilpnėję ir negražūs. Silpni ir trapūs nagai linkę lūžinėti ir skilinėti, o tai gali būti ne tik negražu, bet ir skausminga. Laimei, yra keletas veiksmų, kurių galite imtis, kad pagerintumėte savo natūralių nagų būklę ir išvengtumėte jų lūžinėjimo ir skilinėjimo.

 

Laikykite nagus švarius ir sausus

Vienas iš paprasčiausių, bet svarbiausių žingsnių, padedančių išvengti nagų lūžinėjimo ir skilinėjimo, yra palaikyti juos švarius ir sausus. Kai mūsų nagai yra drėgni, jie tampa lankstesni, todėl yra labiau linkę lūžinėti. Todėl labai svarbu kruopščiai nusausinti nagus nusiplovus rankas arba nusiprausus duše.

Be to, svarbu palaikyti nagus švarius, nes po nagais gali įstrigti nešvarumų ir bakterijų, o tai gali sukelti infekcijas. Kad nagai būtų švarūs, švelniai išplaukite panages minkštų šerelių šepetėliu ir būtinai kruopščiai nuplaukite vandeniu.

 

Naudokite švelnius nagų produktus

Produktai, kuriuos naudojate nagams, gali turėti didelę įtaką jų sveikatai. Kai kurių nagų priemonių sudėtyje yra aštrių cheminių medžiagų, kurios gali susilpninti jūsų nagus ir padidinti jų lūžinėjimo ir skilinėjimo riziką. Kad taip neatsitiktų, ieškokite švelnių nagų priemonių, kuriose nėra kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip formaldehidas ir toluenas.

Kai kalbama apie nagų laką, rinkitės aukštos kokybės, atsparų skilinėjimui ir švelnų nagams. Taip pat svarbu reguliariai nuvalyti nagų laką, kad nagai galėtų kvėpuoti ir netaptų per daug sausi ir trapūs.
Susilpnėjus nagams rekomenduojama padaryti pertrauką ir nuo lakavimo geliniu laku bei gelinio nagų priauginimo. Čia galite rasti straipsnį kuriame sužinosite kuo skiriasi šie panašūs, bet kartu ir labai skirtingi lakavimo būdai, kad įsitikintumėte, jog nagams nuo tokių procedūrų pailsėti būtina, jei nenorite silpnų ir nualintų nagų.

 

Drėkinkite nagus ir odeles

Kaip ir rankų odai, taip ir nagams bei odelėms reikia drėgmės, kad išliktų sveikos. Kai nagai sausi ir trapūs, jie dažniau lūžinėja ir skilinėja. Kad to išvengtumėte, reguliariai drėkinkite nagus ir odeles.

Yra keletas specialiai nagams ir odelėms skirtų produktų, pavyzdžiui, nagų odelių aliejus ir nagų stipriklis. Tepkite šiuos produktus ant nagų ir odelių bent kartą per dieną, kad jie būtų sudrėkinti ir sveiki.

Be to, norėdami sustiprinti nagus, turėtumėte nepamiršti reguliariai atlikti manikiūrą, nudildinti ar nusikarpyti nagus, sutvarkyti odeles ir žinoma patepti nagus stiprinančiomis priemonėmis. Kaip teisingai atlikti manikiūrą namuose, rasite čia.

 

Venkite naudoti nagus kaip įrankius

Naudodami nagus kaip įrankius, pavyzdžiui, norėdami atidaryti skardinę ar nulupti lipduką, galite juos labai įtempti ir padidinti jų lūžinėjimo ir skilinėjimo riziką. Kad to išvengtumėte, kiek įmanoma venkite tokių veiksmų, kurie gali pažeisti jūsų nagus. Vietoj to naudokite tinkamus įrankius, pavyzdžiui, skardinių atidarytuvą arba žirklutes.

 

Valgykite sveiką maistą

Maistas, kurį valgome, labai svarbus ir mūsų nagų sveikatai. Kad nagai būtų stiprūs ir sveiki, būtina turėti praturtintą vitaminais ir mineralais mitybą. Bei reguliariai vartoti vitaminus. Kai kurios maistinės medžiagos, ypač svarbios nagų sveikatai, yra šios:

  • Baltymai: Nagai sudaryti iš baltymo keratino, todėl labai svarbu, kad į savo mitybą įtrauktumėte daug baltymų. Geri baltymų šaltiniai yra mėsa, paukštiena, žuvis, kiaušiniai, pupelės ir riešutai. 
  • Biotinas yra B grupės vitaminas, svarbus nagų sveikatai. Geri biotino šaltiniai yra kiaušiniai, riešutai ir neskaldyti grūdai. 
  • Geležis būtina sveikiems nagams, nes dėl jos trūkumo nagai gali tapti silpni ir trapūs. Geri geležies šaltiniai yra mėsa, paukštiena, žuvis, pupelės ir žalios lapinės daržovės. 
  • Vitaminas E yra antioksidantas, padedantis apsaugoti nagus nuo pažeidimų. Geri vitamino E šaltiniai yra riešutai, sėklos ir žalios lapinės daržovės.

 

Nekramtykite nagų

Nagų kramtymas yra labai blogas įprotis, kuris gali labai pakenkti jūsų nagams. Nagų kramtymas gali juos susilpninti ir padaryti labiau pažeidžiamus, jie gali pradėti lūžinėti ir skilinėti. Be to, nagų kramtymas gali sukelti infekcijas, nes per mažus įpjovimus aplink nagus į jūsų organizmą gali patekti ant rankų esančių bakterijų.

Jei kovojate su nagų kramtymu, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad atsikratytumėte šio įpročio. Pabandykite lakuoti nagus kartaus skonio laku arba užimkite rankas streso kamuoliuku ar žaisliuku.

 

Dėvėkite pirštines atlikdami namų ruošos darbus

Namų ruošos darbai, tokie kaip indų plovimas, valymas ir sodo darbai, gali labai pakenkti jūsų nagams. Valymo priemonėse esančios cheminės medžiagos ir vandens poveikis gali susilpninti jūsų nagus, todėl jie gali lūžinėti ir skilinėti.

Kad apsaugotumėte nagus, atlikdami namų ruošos darbus mūvėkite pirštines. Guminės pirštinės yra puikus pasirinkimas, nes jos gali apsaugoti rankas ir nuo cheminių medžiagų, ir nuo vandens.

 

Ribokite aštrių cheminių medžiagų poveikį

Be buitinių valymo priemonių, yra keletas kitų cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti jūsų nagams. Pavyzdžiui, acetono pagrindu pagamintas nagų lako valiklis gali būti labai sausinantis ir ilgainiui susilpninti nagus. Be to, jei dirbate darbą, kuriame tenka dirbti su cheminėmis medžiagomis, būtinai mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte rankas ir nagus.

 

Padarykite pertrauką nuo nagų lakavimo

Nors nagų lakas gali būti smagus būdas išreikšti save ir suteikti nagams spalvų, nuolatinis jo naudojimas iš tikrųjų gali pakenkti nagams. Tiek įprastas nagų lakas, tiek gelinis lakas tiek ir nagų priauginimo priemonės gali išsausinti nagus, todėl jie gali lūžinėti ir skilinėti. Be to, nagų lako sudėtyje esančios cheminės medžiagos laikui bėgant gali susilpninti nagus.

Norėdami pailsinti nagus, pabandykite kelias savaites jų nelakuoti. Taip suteiksite nagams galimybę atsikvėpti ir atsigauti.

 

Būkite kantrūs

Nagų būklei pagerinti reikia laiko, todėl būkite kantrūs ir nesitikėkite rezultatų per vieną naktį. Gali prireikti kelių savaičių ar net mėnesių, kad pastebėtumėte žymų nagų būklės pagerėjimą. Tačiau laikydamiesi pirmiau pateiktų patarimų ir tinkamai prižiūrėdami nagus, galite pagerinti jų būklę ir užkirsti kelią jų lūžinėjimui ir skilinėjimui.

Kai suprantame, jog mūsų nagai atlieka svarbų vaidmenį apsaugant pirštų galiukus ir padedant atlikti įvairius veiksmus, rūpintis nagų būkle tampa tarsi savaime suprantamas dalykas. Silpni ir lūžinėjantys nagai gali trukdyti, daryti įtaką mūsų pasitikėjimui savimi ir bendrai išvaizdai ar fizinei sveikatai. Todėl labai svarbu tinkamai jais rūpintis laikantis pirmiau minėtų patarimų. Svarbiausia – laikytis nuoseklios nagų priežiūros rutinos ir kantriai laukti rezultatų. Plačiau apie teisingą nagų priežiūros rutiną galite paskaityti čia. Laiku ir pastangomis galite pagerinti nagų būklę ir džiaugtis stipresniais ir sveikesniais nagais. Atminkite, kad sveiki nagai ne tik pagerina jūsų išvaizdą, bet ir rodo gerą bendrą sveikatos būklę. Taigi teikite pirmenybę nagų priežiūros rutinai ir atsisveikinkite su silpnais ir lūžinėjančiais nagais!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.