Biotinas ir nagai: ryšys ir nauda nagų sveikatai

Biotinas ir nagai: ryšys ir nauda nagų sveikatai nagudraugas.lt

Nagai yra labai svarbus mūsų kūno išvaizdos aspektas, todėl visi norime, kad jie atrodytų sveiki ir stiprūs. Tačiau lūžinėjantys ir silpni nagai yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Viena iš svarbiausių maistinių medžiagų, atliekančių gyvybiškai svarbų vaidmenį skatinant sveikų nagų augimą, yra biotinas, dar žinomas kaip vitaminas H arba B7. Biotinas yra vandenyje tirpus vitaminas, dalyvaujantis įvairiuose organizmo medžiagų apykaitos procesuose, įskaitant angliavandenių, baltymų ir riebalų skaidymą. Šiame straipsnyje aptarsime biotino ir nagų ryšį, biotino naudą nagų sveikatai ir kaip įtraukti biotiną į savo mitybą.

Kas yra biotinas?

Biotinas yra B grupės vitaminas, kuris atlieka labai svarbų vaidmenį geros nagų ir viso organizmo sveikatos atžvilgiu. Jis ne tik dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose, biotinas taip pat padeda gaminti energiją ir sintetinti DNR, kuri būtina sveikam ląstelių augimui ir vystymuisi.

Biotino natūraliai yra daugelyje maisto produktų, įskaitant kiaušinius, riešutus, neskaldytus grūdus, mėsą ir žuvį. Tačiau jo taip pat galima įsigyti kaip atskirų maisto papildų arba multivitaminų sudėtyje.

Kas yra nagai?

Nagai – tai modifikuotos odos tipas, esantis rankų ir kojų pirštų galuose. Jie sudaryti iš tvirto baltymo keratino, kurio taip pat yra plaukuose ir odoje. Nagų plokštelė yra matoma nago dalis, o nagų guolis – tai sritis po nago plokštele, kurioje gaminamos naujos ląstelės, sudarančios nago plokštelę. Lunula, arba balta pusmėnulio forma nago pagrinde, yra matoma nago dugno dalis prie odos. Kad būtų aiškesnė nago anatomija, galite paskaityti čia.

Biotino ir nagų ryšys

Biotinas yra esminė maistinė medžiaga, atliekanti svarbų vaidmenį, norint išsaugoti sveikus nagus. Jis padeda gaminti keratiną – baltymą, iš kurio sudaryti nagai, plaukai ir oda. Plačiau apie keratiną bei jo naudas ir svarbą norint palaikyti sveikus nagus, skaitykite čia. Biotinas taip pat padeda palaikyti sveikus nagus, juos stiprindamas ir mažindamas trapumo bei lūžinėjimo riziką.

Tyrimais yra įrodyta, kad biotino trūkumas gali sukelti įvairių nagų problemų, įskaitant nagų lūžinėjimą, plonėjimą ir skilinėjimą. Dėl biotino trūkumo ant nagų taip pat gali atsirasti griovelių, dėl kurių jie gali atrodyti neestetiškai. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad su maistu gautumėte pakankamai biotino.

Biotino nauda nagų sveikatai

Stiprūs ir sveiki nagai
Tyrimais įrodyta, kad vartojant biotino galima padidinti nagų storį, t. y. juos sutvirtinti, taip pat sumažinti nagų skilinėjimą ir lūžinėjimą, todėl nagai tampa stipresni ir sveikesni. Be biotino vartojimo yra dar keletas būdų pagerinti nagų būklę, skaitykite čia ir sužinokite kaip užkirsti kelią nagų lūžinėjimui bei skilinėjimui.

Saugo nagus nuo trapumo
Trapūs nagai yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Jas gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant senėjimą, pernelyg dažną rankų plovimą ir cheminių medžiagų poveikį tiek naudojamų buityje tiek nagų lakuose esančių toksiškų ingredientų. Kokie pavojai gali slypėti nagų lako sudėtyje skaitykite čia. Biotino papildai gali padėti sumažinti nagų trapumą ir pagerinti bendrą nagų sveikatą.

Mažina nagų nelygumus
Briaunelės ant nagų gali būti negražios ir dėl jų nagai gali atrodyti nesveiki. Biotino papildų vartojimas gali padėti sumažinti keteras ant nagų, todėl nagai bus lygesni ir sveikesni.

Didina nagų storį
Ploni nagai gali būti biotino trūkumo požymis. Biotino papildai gali padėti padidinti nagų storį, todėl nagai bus stipresni ir sveikesni.

Kaip įtraukti biotino į savo mitybą?

Pateikiame keletą biotino turinčių maisto produktų, kuriuos galite įtraukti į savo mitybą, pavyzdžių:

Kiaušiniai
Kiaušiniai yra puikus biotino šaltinis. Viename kiaušinyje yra apie 10 mcg biotino. Kiaušiniai taip pat yra geras baltymų, kurie būtini sveikiems nagams, šaltinis.

Migdolai
Migdolai – puikus užkandis, kuriame gausu maistingųjų medžiagų, įskaitant biotiną. ~20 g. migdolų yra apie 1,5 mg biotino. Migdolai taip pat yra geras sveikųjų riebalų ir baltymų šaltinis.

Saldžiosios bulvės
Saldžiosios bulvės yra maistinga ir skani daržovė, kurioje gausu biotino. Vienoje vidutinio dydžio saldžiojoje bulvėje yra apie 2,4 mg biotino. Saldžiosios bulvės taip pat yra geras skaidulinių medžiagų ir vitaminų A ir C šaltinis.

Lašiša
Lašiša yra riebi žuvis, kurioje gausu maistinių medžiagų, įskaitant biotiną. Vienoje ~80 g. virtos lašišos porcijoje yra apie 5 mg biotino. Lašiša taip pat yra geras omega-3 riebalų rūgščių, kurios būtinos sveikiems nagams ir bendrai sveikatai, šaltinis.

Maisto papildai

Biotino papildų yra įvairių formų, įskaitant kapsules, tabletes, net guminukus. Jie dažnai parduodami sveikiems plaukams, odai ir nagams skatinti. Jei ketinate vartoti biotino papildų, svarbu pirmiausia pasitarti su gydytoju ar vaistininku, kad įsitikintumėte, jog pasirinkote jums tinkantį papildo variantą. Biotino papildai gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, o didelės biotino dozės gali sukelti šalutinį poveikį, įskaitant odos bėrimą, spuogus ir virškinimo sutrikimus.

Rekomendacijos

Rekomenduojama biotino paros dozė suaugusiesiems yra 30 mg per dieną. Tačiau kai kurie tyrimai parodė, kad didesnės biotino dozės gali būti naudingos sveikiems nagams. Amerikos dermatologijos akademija rekomenduoja vartoti 2,5 mg biotino per dieną nagų tvirtumui didinti ir nagų trapumui mažinti. Tačiau prieš pradedant vartoti dideles biotino dozes, svarbu pasitarti su gydytoju.

Biotinas yra viena iš esminių maistinių medžiagų, atliekanti svarbų vaidmenį palaikant gerą sveikatą, o įtraukdami į savo mitybą pakankamai biotinu turtingus maisto produktus ir prireikus vartodami biotino papildus, galite prisidėti prie sveikų nagų ir bendros sveikatos būklės gerinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.