Kiek laiko turi išsilaikyti gelinis lakas ir nuo ko tai priklauso?

Ryškūs nagai nudažyti geliniu laku

Gelinis nagų lakas yra populiari kosmetikos priemonė, kuri suteikia nagams spalvų ir individualumo. Nuo drąsių ir ryškių atspalvių iki subtilių pastelinių ir neutralių spalvų – nagų lako atspalvį galima rasti kiekvienam stiliui ir progai. Tačiau vienas iš dažniausių klausimų, kuriuos užduoda tie, kurie nešioja nagų laką, yra “kiek ilgai jis laikosi?”.

Atsakymas į šį klausimą nėra paprastas, nes nagų lako ilgaamžiškumas priklauso nuo kelių veiksnių. Šiame straipsnyje šiuos veiksnius išnagrinėsime išsamiau ir pateiksime patarimų bei gudrybių, kaip prailginti lako nešiojimo laiką.

Gelinio lako kokybė

Gelinio nagų lako kokybė yra vienas iš svarbiausių veiksnių, turinčių įtakos nagų lako ilgaamžiškumui. Aukštesnės kokybės lako sudėtyje paprastai yra patvaresnių ir ilgaamžiškesnių sudedamųjų dalių, o tai reiškia, kad mažiau tikėtina, jog jis suskilinės ar nusilups. Kita vertus, pigesniuose lakuose gali būti prastesnės kokybės ingredientų, kurie greičiau nusitrina.

Perkant gelinį nagų laką, būtina investuoti į aukštos kokybės gaminį. Vieni geriausių rinkoje esančių nagų lako prekių ženklų yra Maga Cosmetics, Sincero Salon, Rosalind, Vasco. Šie prekių ženklai garsėja tuo, kad gamina ilgalaikius, atsparius atplaišoms ir labai blizgius lakus.

Nagų būklė

Kitas veiksnys, galintis turėti įtakos nagų lako ilgaamžiškumui, yra nagų būklė. Sausi, lūžinėjantys ar su rievėmis nagai gali blogiau išlaikyti laką nei sveiki ir lygūs nagai. Jei nagų būklė prasta, prieš lakuojant nagus svarbu imtis priemonių jų būklei pagerinti.

Vienas iš būdų pagerinti nagų būklę – palaikyti jų drėgmę. Reguliariai naudodami nagų stipriklius, nagų odelių aliejų ir rankų kremą, galite išlaikyti nagus sudrėkintus ir neleisti jiems išsausėti ir lūžinėti. Taip pat svarbu, kad nagai būtų švarūs, be nešvarumų ir šiukšlių, nes tai gali susilpninti nagus ir dėl to lakas greičiau atšoka. Plačiau apie tai kaip pagerinti natūralių nagų būklę galite paskaityti čia.

Naudojimo būdas

Nuo to, kaip tepate gelinį nagų laką, taip pat gali priklausyti, kiek ilgai jis išsilaikys. Norint, kad lakas būtų kuo ilgiau naudojamas, būtina jį tepti tolygiai ir taisyklingai.

Prieš tepant laką svarbu pradėti nuo švaraus ir sauso nago. Pašalinkite seną laką, o nagus nulakuokite ir suformuokite pagal pageidavimus. Tada nagus užtepkite pagrindo sluoksniu – baze. Pagrindo sluoksnis padeda lakui prilipti prie nago, taip pat gali apsaugoti nagą nuo dėmių.

Tepdami laką naudokite plonus, o ne storus sluoksnius. Storas sluoksnis atrodo nenatūraliai ir yra didesnė tikimybė, kad jis nusilups arba susibanguos. Lakuokite dviem ar trimis plonais sluoksniais, kad kiekvienas sluoksnis visiškai išdžiūtų prieš tepant kitą.

Galiausiai užtepkite viršutinį lako sluoksnį – top’ą, kad lakas nenusiluptų ir įgautų blizgesio. Viršutinis sluoksnis taip pat gali padėti apsaugoti laką nuo skilinėjimo ar lupimosi.

Gyvenimo būdo veiksniai

Vienas svarbiausių veiksnių, turinčių įtakos nagų lako ilgaamžiškumui, yra gyvenimo būdas. Mūsų kasdieniai įpročiai ir veikla gali greičiau nudėvėti laką, todėl lakuojant nagus būtina į tai atsižvelgti.

Tokia veikla kaip indų plovimas, rašymas klaviatūra ar aštrių cheminių medžiagų naudojimas gali greičiau nudildyti laką. Jei žinote, kad užsiimsite veikla, kuri sunkiai veikia nagus, apsvarstykite galimybę mūvėti pirštines, kad apsaugotumėte laką.

Taip pat labai svarbu prižiūrėti nagus ir vengti įpročių, kurie gali juos pažeisti. Pavyzdžiui, nagų kramtymas arba jų nuolatinis čiupinėjimas gali susilpninti nagus ir paskatinti greitesnį lako nusilupimą.

Patarimai ir gudrybės, kaip prailginti lako tarnavimo laiką

Dabar, kai jau išnagrinėjome veiksnius, kurie turi įtakos nagų lako ilgaamžiškumui, apžvelkime keletą patarimų ir gudrybių, kaip prailginti lako galiojimo laiką.

  • Investuokite į aukštos kokybės laką. Kaip minėta anksčiau, jei norite, kad jūsų lakas tarnautų ilgiau, būtina investuoti į aukštos kokybės laką. Nors tokie lakai gali būti brangesni nei pigesnės alternatyvos, į juos verta investuoti, nes mažiau tikėtina, kad jie suskilinės ar nusilups. 
  • Naudokite pagrindinį ir viršutinį lako sluoksnį (Bazę ir Top’ą). Naudojant pagrindą ir viršutinį sluoksnį galima prailginti lako nešiojimo / dėvėjimo laiką. Pagrindo sluoksnis padeda lakui prilipti prie nago, taip pat gali apsaugoti nagą nuo dėmių. Viršutinis sluoksnis uždaro laką ir suteikia blizgesio, taip pat apsaugo laką nuo skilinėjimo ar lupimosi. 
  • Laką tepkite plonais sluoksniais. Storas lako sluoksnis ilgiau džiūsta, todėl yra didesnė tikimybė, kad jis suskilinės arba nusilups. Stenkitės lakuoti dviem-trimis plonais sluoksniais, prieš dengdami kitą sluoksnį leiskite kiekvienam sluoksniui visiškai išdžiūti UV/LED lempoje
  • Leiskite lakui visiškai išdžiūti. Kad lakas ilgiau tarnautų, labai svarbu leisti kiekvienam lako sluoksniui visiškai išdžiūti prieš tepant kitą. Jei kitą lako sluoksnį užtepsite dar neišdžiūvus ankstesniajam, lakas greičiausiai nusilups arba susibanguos. 
  • Palaikykite nagus švarius. Laikykite nagus švarius ir apsaugotus nuo nešvarumų ir šiukšlių, tai gali padėti prailginti lako nešiojimo laiką. Naudokite manikiūro ir pedikiūro įrankius, kad tinkamai paruoštumėte nagus jų lakavimui, ir nepamirškite jų drėkinti. 
  • Venkite aštrių cheminių medžiagų. Aštrios cheminės medžiagos, pavyzdžiui, valymo priemonės ir acetonas, gali greičiau nudildyti laką. Jei žinote, kad naudosite šias chemines medžiagas, apsvarstykite galimybę mūvėti pirštines, kad apsaugotumėte nagus. 
  • Švelniai elkitės su nagais. Venkite įpročių, galinčių pakenkti nagams, pavyzdžiui, jų kramtymo. Jei užsiimate veikla, kuri gali paveikti nagus, pavyzdžiui, dirbate sode ar kažką valote, mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte nagus.

Apibendrinant galima teigti, kad nagų lako ilgaamžiškumui įtakos turi įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, lako kokybė, nagų būklė, dengimo technika ir gyvenimo būdo įpročiai. Rinkdamiesi aukštos kokybės laką, naudodami pagrindą ir viršutinį lako sluoksnius, ploną lako sluoksnį, skirdami pakankamai laiko džiūvimui, palaikydami nagus švarius, vengdami aštrių cheminių medžiagų ir prižiūrėdami nagus, galite prailginti nagų lako naudojimo trukmę. Gali prireikti šiek tiek eksperimentuoti, kad rastumėte tinkamą produktų ir metodų derinį, tačiau įgyvendindami šiuos patarimus galite pasiekti nuostabių, ilgai išliekančių nagų, kurie nesuskilinėja ilgą laiką. Taip pat, čia rasite nuoseklią gelinio lakavimo eigą, o šiame tinklaraščio straipsnyje rasite patarimų gelinių nagų priežiūrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.