Gelinio lakavimo eiga

gelinis lakavimas ir jo eiga

Gelinis lakavimas, dar vadinamas geliniu manikiūru, yra populiari nagų procedūra, praktiškai galima sakyti, užkariavusi grožio pramonę. Šio proceso metu nagai lakuojami specialaus tipo geliniu laku, kuris kietinamas UV/LED lempa, todėl nagai tampa kieti, patvarūs ir ilgaamžiai. Šiame tinklaraščio įraše plačiau apžvelgsime gelinio lakavimo procedūrą ir keletą patarimų, kaip teisingai prižiūrėti nagus po gelinio manikiūro.

1 žingsnis: nuvalykite nagus

Pirmasis gelinio lakavimo žingsnis – kruopščiai nuvalyti nagus. Pašalinkite seną nagų laką naudodami:

Čia galite paskaityti kaip žingsnis po žingsnio reikėtų pašalinti gelinį nagų laką nepažeidžiant natūralių nagų.
Nagų dilde suformuokite norimo ilgio ir formos nagus. Kadangi nagų formų būna įvairių ir nuspręsti kokią formą pasirinkti savo nagams gali būti kiek sudėtinga, skaitykite čia, šiame straipsnyje rasite patarimų kokią nagų formą rinktis ir kaip ją suformuoti.

2 žingsnis: nušlifuokite nagus

Tada švelniai nušveiskite nagų paviršių buferiu. Taip sukursite šiurkštų paviršių, kuris padės geliniam lakui geriau sukibti su nago plokštele. Būkite atsargūs, kad poliravimas nebūtų per stiprus, nes tai gali pažeisti sveiko nago pagrindą.

3 veiksmas: užtepkite pagrindinį lako sluoksnį

Užtepkite ploną nagų bazės sluoksnį ant nagų, įsitikinkite, kad padengėte visą nagą, įskaitant kraštus, bet neliečiant odelių ir odos aplink nagą. Įsitikinkite, kad bazinis sluoksnis yra plonas, lygus ir tolygus. Nagus kietinkite po UV/LED nagų lempa gamintojo rekomenduojamą laiką. 

Svarbu paminėti, nagų lempa tai vienas būtiniausių įrankių atliekant gelinį lakavimą, kad naudojamos gelinio lakavimo priemonės tinkamai sukietėtų, todėl labai svarbu pasirinkti kokybišką ir jūsų lūkesčius pateisinančią lempą, tad čia rasite UV/LED nagų lempos pasirinkimo vadovą.

4 veiksmas: užtepkite gelinį laką

Kai pagrindo sluoksnis sukietės, laikas tepti gelinį laką. Užtepkite ploną gelinio lako sluoksnį ant nagų, įsitikinkite, kad padengėte visą nagą. Būkite atsargūs, kad lakas nebūtų užteptas per storai, nes dėl to lakas gali greičiau nusilupti arba suskilinėti. Palaikykite nagus po UV/LED lempa rekomenduojamą laiką.

5 veiksmas: užtepkite papildomų sluoksnių

Priklausomai nuo gelinio lako spalvos sodrumo, gali prireikti dengti papildomais sluoksniais. Pakartokite 4 veiksmą, tepdami papildomus gelinio lako sluoksnius, kol pasieksite pageidaujamą spalvos intensyvumo lygį. Prieš tepdami kitą sluoksnį, kiekvieną lako sluoksnį būtinai sukietinkite po lempa. Dažniausiai užtenka 1-3 gelinio lako sluoksnio.

6 veiksmas: užtepkite viršutinį sluoksnį

Kai užtepsite norimą sluoksnių skaičių, laikas užtepti nagų topą (viršutinį lako sluoksnį). Užtepkite ploną topo (top coat) sluoksnį ant nagų, įsitikinkite, kad padengėte visą nagą. Viršutinis sluoksnis suteiks jūsų manikiūrui blizgesio ir apsaugos spalvą nuo išorinių aplinkos veiksnių. Sutvirtinkite nagus po UV/LED lempa rekomenduojamą laiką.

7 veiksmas: nuimkite lipnų sluoksnį

Kai viršutinis lako sluoksnis sukietėja, nagų paviršius lieka vis dar lipnus. Lipnų sluoksnį švelniai pašalinkite alkoholiu arba specialiu valikliu suvilgyta nepūkuota servetėle. Taip nagai taps lygūs ir blizgantys. Jeigu naudojate viršutinį sluoksnį be lipnumo, šį žingsnį galima praleisti.

8 žingsnis: drėkinkite nagus

Galiausiai patepkite odelių aliejumi ir/arba rankų kremu, kad sudrėkintumėte rankas ir nagus. Tai padės išvengti nagų išsausėjimo ir išlaikyti gelinio manikiūro ilgaamžiškumą.

Gelinio manikiūro priežiūros patarimai

Kad gelinis manikiūras išliktų kuo ilgiau, pateikiame keletą patarimų, kurių reikėtų laikytis:

  • Atlikdami namų ruošos darbus, pavyzdžiui, plaudami indus ar valydami, mūvėkite pirštines
  • Venkite, kad nagai būtų veikiami aštrių cheminių medžiagų ar tirpiklių. 
  • Naudokite švelnią nagų dildę, kad išlygintumėte bet kokias manikiūro atplaišas ar nelygias vietas. 
  • Kasdien tepkite odelių aliejumi arba rankų kremu, kad nagai ir odelės būtų sudrėkintos
  • Nelupkite ir nekrapštykite gelinio lako. Tai gali pažeisti jūsų natūralius nagus ir sukelti lako lupimąsi ar skilinėjimą.

Sutikite, kad gelinis lakavimas yra puikus būdas sukurti ilgalaikį, patvarų ir gražų manikiūrą, tad laikydamiesi pirmiau nurodytų veiksmų ir patarimų, galite susikurti nuostabų gelinį manikiūrą, kuris išliks nuo dviejų iki keturių savaičių. Tinkamai prižiūrint, gelinis manikiūras gali išsilaikyti ir dar ilgiau, čia rasite informaciją, nuo ko tai priklauso. Svarbu taip pat atkreipti dėmesį, kad gelinis lakavimas, palyginti su tradiciniu nagų lakavimu, reikalauja papildomos priežiūros ir dėmesio. Jei gelinis lakavimas jums naujiena, gali prireikti šiek tiek praktikos, kad šį procesą įvaldytumėte. Tačiau turėdami kantrybės ir atkaklumo, išmokus šios technikos, galėsite džiaugtis gražiu ir ilgai išliekančiu manikiūru.

Taip pat reikia nepamiršti, kad gelinis lakavimas susijęs su UV šviesos poveikiu. Nors poveikis paprastai laikomas saugiu, vis dėlto verta apsaugoti odą nuo galimos žalos. Tai galite padaryti patepdami rankas plataus spektro apsauginiu kremu nuo saulės prieš jas veikiant lempai. Be to, svarbu laikytis gamintojo rekomendacijų dėl kietinimo laiko ir lempos naudojimo, kad išvengtumėte per didelės apšvitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.