UV ir LED nagų lempų vadovas: Į kokias savybes atkreipti dėmesį perkant

uv led lempos, kaip issirinkti, ilgalaikis gelinis lakavimas

Populiarėjant geliniam manikiūrui, svarbu išsirinkti patikimą ir kokybišką lempą, skirtą geliniam nagų lakui sutvirtinti. UV ir LED nagų lempos yra daugelio nagų salonų ir namų nagų priežiūros procedūrų pagrindas. Šiame straipsnyje išsamiau apžvelgsime skirtingus UV ir LED nagų lempų tipus ir pagrindines savybes, į kurias reikėtų atsižvelgti perkant.

Nagų lempų tipai

UV nagų lempos

UV nagų lempos naudojamos jau kelis dešimtmečius ir tai buvo pirmoji nagų lempos rūšis, skirta geliniam manikiūrui. Jose naudojama UV šviesa, kuri sukietina laką ir užtikrina, kad jis išliktų kelias savaites. Viena iš šių lempų rizikų – būtent UV spinduliuotė, dėl kurios kai kurie žmonės nerimauja. Reikia suprasti, kad nors nėra prieštaringų tyrimų ar jų rezultatų, UV spinduliai gali pažeisti odą ir padidinti odos vėžio riziką, jei ilgesnį laiką yra veikiama UV spindulių, ypač jautrią odą turintiems žmonėms.

LED nagų lempos

Kita vertus, LED nagų lempos geliniam lakui kietinti naudoja LED šviesą. LED šviesa laikoma saugesne už UV šviesą, nes skleidžia mažiau kenksmingos spinduliuotės. Be to, LED lempos paprastai yra energetiškai efektyvesnės, nes sunaudoja mažiau elektros energijos ir yra ilgaamžiškesnės nei UV lempos.

Tiek UV, tiek LED nagų lempos yra įvairių dydžių ir formų, įskaitant nešiojamus, kompaktiškus modelius, kurie idealiai tinka naudoti namuose, ir didesnius, galingesnius modelius, skirtus profesionaliam naudojimui.

Savybės, į kurias reikia atsižvelgti perkant UV arba LED nagų lempą

  1. Šviesos tipas

Pirmoji ir svarbiausia savybė, į kurią reikia atsižvelgti perkant nagų lempą, yra jos naudojamos šviesos tipas. Kaip minėjome anksčiau, UV lempos skleidžia UV šviesą, o LED lempos – LED šviesą. Jei nerimaujate dėl galimo pavojaus sveikatai, susijusio su UV šviesa, LED lempa gali būti geresnis pasirinkimas. Tačiau verta paminėti, kad abiejų tipų lempos yra pripažintos saugiomis naudoti, jei naudojamos pagal gamintojo nurodymus.

  1. Galingumas

Nagų lempos galingumas reiškia jos naudojamą galią. Paprastai kuo didesnis galingumas, tuo greičiau gelinis lakas, nagų bazė ar nagų topas kietėja. Tačiau didesnio galingumo lempos paprastai būna didesnės ir brangesnės. Jei ieškote lempos naudojimui namuose, gali pakakti mažesnio galingumo lempos, paprastai mažesnio galingumo lempos būna gelinio nagų lakavimo rinkiniuose. Profesionalūs nagų meistrai gali rinktis didesnio galingumo lempą, kad padidintų savo efektyvumą. Atkreipkite dėmesį, kad itin galinga lempa greičiau stingdo medžiagą, dėl šios priežasties, užtepus storesnį jos kiekį, giliau esantys sluoksniai gali nesustingti.

  1. Dydis ir forma

Pasirinktos lempos dydis ir forma priklausys nuo jūsų individualių poreikių. Jei planuojate naudoti lempą namuose, mažesnė, kompaktiškesnė lempa gali būti geresnis pasirinkimas. Jei esate profesionalus nagų meistras, atliekate manikiūrą ir pedikiūrą, gali prireikti didesnės lempos su nuimamu dugnu, kad su ta pačia lempa galėtumėte atlikti skirtingas procedūras.
Jeigu dar tik pradedate užsiimti savarankišku geliniu lakavimu, ir nežinote, kada tiksliai reikia naudoti nagų lempą ar kitas gelinio lakavimo priemones, skaitykite čia, šiame tinklaraščio įraše išsamiai išdėstėme visą gelinio lakavimo eigą.

  1. Laikmačio nustatymai

Dauguma nagų lempų turi laikmačio nustatymus, kuriais galite nustatyti gelinio lako kietėjimo laiką. Tai svarbi funkcija, palengvinanti darbą, į kurią reikia atsižvelgti, nes skirtingiems gelinio lako tipams reikia skirtingo kietėjimo laiko. Kai kurios lempos turi iš anksto nustatytus laikmačio nustatymus, o kitose laiką galima nustatyti rankiniu būdu.

  1. Lempučių skaičius

Nagų lempos lempučių skaičius turi įtakos lako kietėjimo laikui. Paprastai kuo daugiau lempučių, tuo greičiau lakas kietėja. Tačiau tai taip pat reiškia, kad lempa sunaudos daugiau elektros energijos ir jos eksploatacija gali būti brangesnė. 

  1. Prekės ženklas ir kokybė

Kaip ir bet kurį kitą gaminį, svarbu rinktis patikimo prekės ženklo, kuris pasižymi aukštos kokybės gaminių gamybos patirtimi, nagų lempą. Ieškokite prekių ženklų, kurie turi teigiamų atsiliepimų ir gerą reputaciją pramonėje. Taip pat verta rinktis lempą, kuriai suteikiama garantija arba laidavimas, nes tai gali užtikrinti ramybę, jei atsirastų defektų ar kitų problemų. Vieni žinomiausių ir daug teigiamų atsiliepimų sulaukiantys nagų lempų gamintojai yra MAGA, Rosalind, Inveray.

Tinkamos nagų lempos pasirinkimas

Renkantis nagų lempą svarbu atsižvelgti į savo individualius poreikius ir pageidavimus. Kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą, atsižvelkite į pirmiau aptartas savybes, pavyzdžiui, šviesos tipą, galingumą, dydį ir formą, laikmačio nustatymus, lempučių skaičių, prekės ženklą ir kokybę bei kainą.

Apibendrinant galima teigti, kad UV arba LED nagų lempa yra būtina priemonė visiems, mėgstantiems gelinį manikiūrą, o pasirinkus kokybišką nagų lempą ir atitinkančią jūsų individualius poreikius, būsite tikri, kad jūsų lakavimo patirtis bus maloni, o gelinis manikiūras ar pedikiūras išsilaikys ilgai ir atrodys gražiai net kelias savaites. Tačiau, svarbu paminėti, gelinio lakavimo ilgaamžiškumas priklauso ne vien nuo pasirinktos nagų lempos, bet ir nuo pasirinkto gelinio lako kokybės, lakavimo technikos, gyvenimo būdo įpročių ir kt. Daugiau informacijos apie įvairius veiksnius įtakojančius lakavimo išsilaikymą bei patarimus, kaip prailginti lako nešiojimo laiką rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.