Nagų priauginimas: Pliusai, minusai ir patarimai

nagu priauginimas

Nagų priauginimas yra labai populiari grožio procedūra ir tendencija, gyvuojanti jau dešimtmečius. Tai procesas, kurio metu natūraliems nagams suteikiamas papildomas ilgis, koreguojama forma ir išgaunamas ilgaamžiškumas dirbtinių priemonių pagalba. Nagų priauginimo procesas gali būti atliekamas naudojant įvairias medžiagas, iš kurių populiariausios yra akrilas, nagų gelis arba poligelis nagams. Šiame tinklaraščio straipsnyje aptarsime nagų priauginimo procesą, šio proceso metu naudojamas populiariausias medžiagas ir kiekvienos jų privalumus bei trūkumus.

Nagų priauginimo procesas

Nagų priauginimo procesą paprastai sudaro šie etapai:

  • 1 žingsnis: paruošimas

Pirmasis nagų priauginimo proceso žingsnis – tinkamai paruošti natūralius nagus. Šiame žingsnyje reikia švelniai pašalinti seną laką (jeigu tai buvo gelinis lakavimas, tuomet visą gelinio nagų lako šalinimo eiga rasite čia) ir priauginimo medžiagą, sutrumpinti nagus iki norimo ilgio, suformuoti nago formą (kadangi nagų formų yra įvairių, čia rasite straipsnį su kiekvienos nagų formos aprašymu, galbūt tai pravers sprendžiant kokia forma suformuoti nagus) bei nupoliruoti nagus, kad jų paviršius taptų lygus ir švelnus, o prie jo gerai galėtų prilipti klijuojamos dirbtinių nagų formos ar dirbtinė medžiaga. 

  • 2 veiksmas: formų uždėjimas (pagal poreikį)

Jei klientė nori, kad jos natūralūs nagai būtų ilgesni, galima pasinaudoti nagų priauginimo įrankiais: ant nagų uždėti pluoštus, formas, antgalius ar dirbtinių nagų galiukus (tipsus). Šios priemonės būna įvairių dydžių ir formų, jas beveik idealiai galima pritaikyti prie natūralių nagų formos. Tiek nagų pluoštas, tiek įvairios formos ar dirbtinių nagų tipsai dedami ir klijuojami individualiai, priklausomai nuo nago formos ir augimo krypties.

  • 3 žingsnis: formavimas

Pritvirtinus formą ir padengus reikiama priauginimo medžiaga dirbtinius nagus, jie yra formuojami, kad būtų norimo ilgio ir formos. Tai atliekama naudojant įprastą nagų dildę arba elektrinį nagų formavimo aparatą – nagų frezą.

  • 4 etapas: poliravimas ir šlifavimas

Po to, kai nagai suformuoti, jie poliruojami, kad paviršius taptų lygus ir galima būtų tepti norimą gelinį laką.

  • 5 žingsnis: lakavimas

Suformavus nagą, lakuojama pasirinkta spalva vieną arba du sluoksnius, kiekvieną jų išdžiovinant nagų lempoje pagal pasirinktai medžiagai rekomenduojamą procesą.

Medžiagos, naudojamos nagų priauginimui

Nagų priauginimui gali būti naudojamos skirtingos savo savybėmis medžiagos. Labiausiai paplitusios medžiagos yra akrilas, gelis ir poligelis.

Akriliniai nagai

Akriliniai nagai gaminami maišant skystą monomerą su miltelių pavidalo polimeru, kad susidarytų į tešlą panaši medžiaga, kurią galima suformuoti į norimą formą. Mišinys sukietėja veikiamas oro, tad priaugintų nagų nereikia kietinti UV/LED lempoje. Akriliniai nagai yra stiprūs ir patvarūs, jie gali išsilaikyti iki trijų savaičių. Juos taip pat gana nesunku nuimti, palaikius acetone.

Geliniai nagai

Gelinių nagų priauginimas atliekamas, kai ant natūralių nagų ar prailgintų jų galiukų yra užtepamas gelis ir sukietinamas po UV/LED lempa. Gelio sudėtyje yra fotoiniciatoriaus, kuris reaguoja į UV šviesą ir sukietina gelį. Geliniai nagai yra elastingesni ir rečiau lūžta nei akriliniai. Jie taip pat gali išsilaikyti ilgiau nei akriliniai nagai – iki maždaug keturių savaičių. 

Poligelio nagai

Tai pakankamai inovatyvus ir laiką taupantis nagų priauginimo metodas, kurio išskirtinumas – naudojamos viršutinės formelės. Poligelis yra anksčiau aptartų gelio ir akrilo medžiagų mišinys, kuris pasižymi abiejų medžiagų savybėmis. Priauginimui reikalingas specialus skystis poligelio formavimui viršutinėje formelėje. Tai atlikus, formelė kartu su medžiaga prispaudžiami ant paruoštos natūralaus nago plokštelės ir kietinima UV/LED lempoje. Priauginto nago paviršius, nuėmus formelę, išlieka lygus, tereikia suteikti nagui reikiamą formą.

Priauginimas poligeliu

Nagų priauginimo privalumai ir trūkumai

Privalumai:

  • Gražesnė nagų išvaizda. 
    Nagų priauginimas gali akimirksniu pagerinti nagų išvaizdą, juos pailginant ir suformuojant norimą dailią formą. Tai ypač naudinga toms, kurių nagai trumpi arba trapūs, juos sunku auginti ir prižiūrėti. 
  • Nereikalauja dažnos priežiūros. 
    Priauginti nagai gali išsilaikyti nuo kelių savaičių iki mėnesio, priklausomai nuo naudojamos medžiagos ir priežiūros. Dėl to jie yra idealus pasirinkimas asmenims, kurie nori ilgą laiką išlaikyti tvarkingą ir profesionalią išvaizdą, neinvestuojant daugybės savo laiko jų priežiūrai ir nagų grožio procedūroms.
  • Pritaikomumas.
    Nagų priauginimo technikų yra labai įvairių, patys nagai gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų, todėl juos galima pritaikyti prie bet kokių pageidavimų, pomėgių ar gyvenimo būdo bei asmeninio stiliaus. 
  • Universalumas.
    Nagų priauginimui galima naudoti įvairias medžiagas, pavyzdžiui, akrilą, gelį, šilko pluoštą ar poligelį, todėl nagų priauginimas yra universalus ir tinka įvairiems nagų tipams ir klientų norams.

Trūkumai:

  • Galimybė pažeisti natūralų nagą.
    Dėl netinkamo nagų priauginimo ar senos medžiagos pašalinimo gali būti pažeisti natūralūs nagai, todėl jie gali susilpnėti, tapti trapūs ir ploni. Čia labai svarbu, kad šią procedūrą atliktų profesionalas ir kad būtų laikomasi tinkamų priežiūros būdų bei rekomendacijų. 
  • Kaina. 
    Nagų priauginimas gali būti brangus, ypač jei jį atlieka profesionalas prabangiame salone arba jeigu nagai nuolat lūžinėja. Nagų lūžinėjimui galimos kelios priežastys – asmeninė nepriežiūra, neprofesionalus priauginimas, hormonai. 
  • Laiko sąnaudos. 
    Nagų priauginimo procesas gali užtrukti kelias valandas, priklausomai nuo naudojamos medžiagos ir reikalaujamo pritaikymo lygio. Tai gali būti nepatogu įtemptą dienotvarkę turintiems žmonėms, kurie tiek laiko skirti negali. 
  • Reguliari priežiūra. 
    Norint išlaikyti nagų priauginimo išvaizdą ir ilgaamžiškumą, reikalinga reguliari priežiūra, pavyzdžiui, nuaugusių nagų papildymas. Todėl reikia nusiteikti reguliariems apsilankymams grožio salone pas meistrą. 

Patarimai, kaip prižiūrėti priaugintus nagus

Norint užtikrinti priaugintų nagų ilgaamžiškumą ir puikią jų išvaizdą, būtina laikytis tinkamų priežiūros taisyklių:

  1. Venkite aštrių cheminių medžiagų, tokių kaip acetonas, baliklis ar valymo priemonės. 
  2. Dirbdami namų ruošos darbus mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte nagus nuo pažeidimų.
  3. Venkite naudoti nagus kaip įrankius, pavyzdžiui, atidaryti skardines ar nuplėšti lipdukus, dėl tokių veiksmų jie gali sulūžti ar nuskilti. 
  4. Reguliariai drėkinkite. Reikėtų nepamiršti naudoti nagų odelių aliejų, kad jie neišsausėtų ir nebūtų pažeisti. 
  5. Reguliariai lankykitės pas specialistą, kad jis papildytų nuaugusius nagus, juos tinkamai suformuotų bei pašalintų atšokusias ar pažeistas vietas.

Daugiau gelinių nagų priežiūros patarimų galite rasti čia.

Pabaigai galima pasakyti, kad nagų priauginimas yra tikrai populiari šių dienų grožio tendencija, kuria daugelis žmonių naudojasi ne vienerius metus, ypač kai pajunta privalumus, kuriuos ši procedūra suteikia. Nors privalumų išties daug, svarbu atsižvelgti į galimus trūkumus, tokius kaip kaina, daug laiko reikalaujantis priauginimo procesas ir natūralių nagų pažeidimo rizika. Nepaisant to, tinkamai prižiūrint ir tvarkant nagus, nagų priauginimas gali būti puiki investicija, pagerinanti bendrą nagų išvaizdą. Svarbu laikytis specialisto patarimų ir imtis reikiamų priemonių, kad apsaugotumėte nagus nuo pažeidimų, pavyzdžiui, vengti aštrių cheminių medžiagų ir naudoti pirštines atliekant namų ruošos darbus. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.