Kaip užtikrinti ilgalaikį gelinio lakavimo išliekamumą

Gelinis nagų lakavimas jau tapo kone neatsiejama daugelio mūsų grožio rutinos dalis. Tai populiarus būdas suteikti savo nagams aukštos kokybės, blizgų ir ilgaamžį spalvos sluoksnį. Tačiau net ir pačios atsidavusios gelinio lakavimo gerbėjos susiduria su iššūkiais, siekdamos išlaikyti savo nagus nepriekaištingai ilgiau nei kelias dienas. Šiame straipsnyje mes pasidaliname patarimais ir gudrybėmis, kaip pasiekti kuo ilgesnį ir kokybiškesnį gelinio lakavimo rezultatą.

Gelinio lakavimo privalumai

Geliniai lakai yra daug stipresni nei tradiciniai nagų lakai. Jie ne tik suteikia ilgalaikį blizgesį, bet ir žymiai geriau atlaiko kasdienį naudojimą, taip greit neįtrūksta ir nenusilupa kaip standartinis nagų lakas. Dėl savo struktūros, gelinis lakas gali išsilaikyti net iki trijų savaičių, priklausomai nuo nagų paruošimo lakavimui bei jų priežiūros po to.

Dažniausios problemos, kurios kyla – per greitas lako nusidėvėjimas, atsilupimas ar net nagų lūžimas, kuris taip pat pagreitina geilnio lako atšokimą nuo nago plokštelės. Todėl svarbu mokėti tinkamai naudotis gelinio lakavimo technika, gelinio lakavimo priemonėmis ir manikiūro įrankiais.

Kaip pasiruošti geliniam lakavimui?

Sėkmingas gelinis lakavimas prasideda nuo kruopščiai paruoštų nagų: 

  • Naudokite nagų šlifavimo blokelį, kad švelniai pašalintumėte negyvus sluoksnius ir riebalus, kurie gali trukdyti lako prisitvirtinimui prie nago plokštelės. 
  • Naudokite nagų šepetėlį dulkėms nuvalyti. Nagų paviršius turi būti švarus ir sausas prieš tepant ant jo gelinį laką. 
  • Tuomet naudokite nagų nuriebalintoją. Ši priemonė ypatingai gerai nuvalo ir nuriebalina nagus. Todėl visos ant jos uždėtos priemonės tvirtai prilimpa prie natūralios nago plokštelės.

Tinkamas gelinio lako naudojimas

Tinkamas gelinio lako naudojimas gali labai prisidėti prie jo ilgaamžiškumo ir išliekamumo ant nagų:

  1. Pradėkite nuo plono pagrindo sluoksnio (dar vadinamas – nagų bazė), kuris padės geliniam lakui geriau prisitvirtinti prie nagų paviršiaus. 
  2. Tada užtepkite gelinį laką, naudodami plonas, lygias linijas, užtikrinant tolygų dengimą. 
  3. Galiausiai, užtepkite baigiamąjį sluoksnį (dar vadinamas – Topu), kuris suteikia blizgesio ir apsaugo lako paviršių nuo nusidėvėjimo. 
  4. Kiekvienas sluoksnis turi būti kruopščiai sutvirtinamas naudojant UV/LED nagų lempos šviesą.

Pudros ir pataisų sporos naudojimas

Pudra ar pataisų sporos gali būti naudojamos kaip papildomas stiprinimas, siekiant pratęsti gelinio lakavimo laiką. Šie produktai veikia kaip apsauginis lako sluoksnis, jie taip pat gali padėti apsaugoti nagus nuo sužeidimų, pavyzdžiui, nuo lūžimo ar skilimo.

Nagų priežiūra po gelinio lakavimo

Tinkama nagų priežiūra po gelinio lakavimo yra taip pat labai svarbi norint užtikrinti ilgalaikį rezultatą. Venkite tiesioginio kontakto su stipriais chemikalais, pavyzdžiui, valymo priemonėmis, kurios gali sugadinti lako paviršių. Taip pat būtina reguliariai naudoti nagų ir nagų odelių aliejus ir drėkinamuosius rankų kremus, siekiant išlaikyti nagų sveikatą ir elastingumą. Plačiau apie tai kaip prižiūrėti gelinius nagus, kad kuo ilgiau išsilaikytų jų grožis, skaitykite čia.

Dažniausios klaidos ir kaip jų išvengti

Viena iš dažniausių klaidų gelinio lakavimo metu yra pernelyg didelis skubėjimas. Svarbu leisti kiekvienam lako sluoksniui džiūti ir sutvirtėti, prieš užtepant kitą sluoksnį. Kitas dažnai pasitaikantis neteisingas sprendimas yra bandymas grubiai nuimti gelinį laką. Tai gali labai sugadinti jūsų nagus, ir galiausiai sumažinti gelinio lakavimo išliekamumo laiką ateityje. Plačiau apie tai kaip saugiai nuvalyti gelinį laką nepažeidžiant natūralių nagų, skaitykite čia.

Tinkamas pasirengimas, gelinio lako naudojimas ir priežiūra po lakavimo yra raktiniai veiksniai, lemiantys gelinio lakavimo išliekamumą. Sėkmingas gelinis lakavimas reikalauja kruopštumo ir laiko, bet rezultatas visada atsiperka. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.