Kaip saugiai nuvalyti gelinį laką ir nepažeisti nagų?

Kaip saugiai nuvalyti gelinį laką ir nepažeisti nagų?

Pastaraisiais metais gelinis lakas tapo neįtikėtinai populiarus dėl savo ilgalaikių ir atsparių skilinėjimui savybių. Tačiau vienas iš gelinio lako trūkumų yra tas, kad jį gali būti sunku pašalinti nepažeidžiant natūralių nagų. Daugelis žmonių griebiasi gelinio lako nuėmimo arba nulupimo, todėl nagai gali susilpnėti ir tapti trapūs. Šiame straipsnyje aptarsime saugiausius ir veiksmingiausius gelinio lako šalinimo namuose būdus, nepažeidžiant nagų struktūros ir išlaikant juos sveikus.

Kodėl svarbu tinkamai pašalinti gelinį laką?

Prieš pradėdami gilintis į įvairius gelinio lako šalinimo būdus, pirmiausia supraskime, kodėl taip svarbu jį tinkamai pašalinti. Kai gelinis lakas užtepamas, jis kietinamas UV arba LED lempa. Šis procesas sukietina laką, todėl jo neįmanoma pašalinti įprastiniu nagų lako valikliu, kuris skaido įprasto lako sudėtį ir jį tirpdo. Mėginant nulupti ar nuimti laką, gali nusilupti ir viršutinis natūralaus nago sluoksnis, todėl nagai gali būti pažeisti, kas vėliau įtakoja jų silpnumą ir trapumą. Tokią būklę pašalinti gali užtrukti keletą savaičių ar net mėnesių, kol nagai visiškai užgis, tačiau per tą laiką nagai gali ir toliau lūžti ar skilinėti.

Kad išvengtumėte nagų pažeidimų, svarbu skirti laiko tinkamai nuimti gelinį laką. Tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau nei įprasto nagų lako šalinimas, tačiau verta įdėti papildomų pastangų, kad apsaugotumėte natūralius nagus. Jeigu nutiko taip, kad visgi gelinį nagų laką pašalinote netinkamai arba dėl kitų priežasčių jūsų nagai susilpnėjo ir pradėjo lūžinėti ar skilinėti, čia rasite patarimų kaip pagerinti savo natūralių nagų būklę.

1 būdas: mirkymas acetone

Labiausiai paplitęs ir veiksmingiausias gelinio lako šalinimo būdas – mirkyti nagus acetone. Acetonas yra stiprus tirpiklis, kuris suardo kietą gelinį laką ir leidžia jį lengvai pašalinti nuo nagų. Štai kaip tai padaryti teisingai:

 1. Pasiruoškite priemones. Jums reikės acetono, vatos diskelių, aliuminio folijos, nagų dildės ir odelių stūmiklio. 
 2. Dilde nušlifuokite nagų paviršių. Naudodami nagų dildę švelniai nušlifuokite ir “pašiauškite” nagų paviršių. Tai padės acetonui lengviau įsiskverbti į gelinį laką. 
 3. Pamirkykite vatos diskelius acetone. 
 4. Uždėkite vatos diskelius ant nagų. Padėkite prisotintus vatos diskelius ant kiekvieno nago viršaus, įsitikinkite, kad jie liečiasi su geliniu laku. Kiekvieną pirštą apvyniokite nedideliu aliuminio folijos gabalėliu, kad vatos rutuliukai laikytųsi. 
 5. Palaukite 15-20 minučių. Acetonui reikia laiko ištirpdyti gelinį laką, todėl svarbu būti kantriems ir palaukti bent 15-20 minučių. 
 6. Nuimkite foliją ir vatos diskelius. Atsargiai nuimkite foliją ir vatos diskelius nuo kiekvieno piršto. Turėtumėte matyti, kad gelinis lakas pradėjo kilti nuo nagų. 
 7. Nuvalykite atšokusį laką. Naudodami odelių stūmiklį švelniai atstumkite gelinį laką nuo nago paviršiaus. Būkite atsargūs, kad nespaustumėte per stipriai ir nekrapštinėtumėte per daug agresyviai, nes taip galite pažeisti nago plokštelę. Jei įdomu, čia rasite nagų anatomijos įvadą, jame rasite aprašymus apie kiekvieną nago sudedamąją dalį, įskaitant ir nago plokštelę.
 8. Formuokite ir drėkinkite nagus. Kai nuvalysite visą gelinį laką, naudokite nagų dildę, kad suformuotumėte nagus ir išlygintumėte nelygumus. Pabaigai sudrėkinkite nagus nagų odelių aliejumi arba rankų kremu.
  Kokią nagų formą geriau rinktis, spręsti jums. Kad būtų paprasčiau apsispręsti, šiame tinklarasčio straipsnyje aprašėme kiekvieną galimą nagų formos variantą, bei kuris iš jų gali būti tinkamiausias jūsų asmeniniam stiliui.

2 būdas: gelinio lako šalinimo rinkinys

Jei nenorite naudoti gryno acetono, yra keletas gelinio lako nuėmimo priemonių rinkinių, specialiai skirtų geliniam lakui nuimti nepažeidžiant nagų. Šiuose rinkiniuose paprastai būna švelnus gelinio lako valiklis, taip pat priemonės lakui nuvalyti ir nagams sudrėkinti.

Norėdami naudoti gelinio lako nuėmimo rinkinį, tiesiog vadovaukitės prie rinkinio pridėtomis instrukcijomis. Paprastai reikia užtepti gelinio lako valiklio ant nagų, uždengti juos specialiu dangalu ir palaukti 10-15 minučių. Kai lakas nuo nagų nubyrės, naudokite pridėtus įrankius, kad švelniai jį nuvalytumėte. Baigdami nulakuokite ir sudrėkinkite nagus.

3 būdas: nulupamo bazinio lako naudojimas

Jei ieškote švelnesnės alternatyvos acetono ar gelinio lako nuėmiklio rinkiniams, galite pabandyti naudoti nulupamą pagrindo sluoksnį. Tai specialus pagrindo sluoksnis, kuris sukuria barjerą tarp nagų ir gelinio lako, todėl laką lengva nulupti nepažeidžiant nagų.

Norėdami naudoti nulupamą pagrindo sluoksnį, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Užtepkite nulupamą pagrindo sluoksnį. Ant švarių ir sausų nagų užtepkite nulupamo pagrindo sluoksnį. Įsitikinkite, kad padengėte visą nago paviršių. 
 2. Užtepkite gelinio lako. Gelinį laką tepkite kaip įprastai, vadovaudamiesi gamintojo nurodymais. 
 3. Nulupkite gelinį laką. Kai būsite pasiruošę nuimti gelinį laką, tiesiog nagu arba odelių stūmikliu švelniai pakelkite lako kraštą. Lakas turėtų lengvai nusilupti vienu gabalėliu, nepažeisdamas nagų. 
 4. Nuimkite likusį pagrindo sluoksnį. Jei ant nagų liko nulupto lako pagrindo, jį lengvai pašalinsite šiltu muiluotu vandeniu.

4 būdas: poliravimas

Jei ieškote visiškai netoksiško gelinio lako šalinimo būdo, galite jį tiesiog nušveisti su dilde ar specialiu poliravimo blokeliu. Štai kaip tai padaryti:

 1. Pasiruoškite reikmenis: jums reikės poliravimo blokelio arba švelnios dildės ir odelių stūmiklio
 2. Nušveiskite nagų paviršių. Naudokite nagų dildę, švelniai nušlifuokite ir pašiauskite nagų paviršių. Tai padės toliau poliravimo blokeliui lengviau pašalinti gelinį laką. 
 3. Naudokite poliravimo blokelį. Laikykite poliravimo blokelį 45 laipsnių kampu ir švelniai nušveiskite nagų paviršių. Būkite atsargūs, kad nespaustumėte per stipriai arba nepoliruotumėte vienoje vietoje per ilgai, nes tai gali pažeisti natūralius nagus. 
 4. Naudokite odelių stūmiklį likusiam geliniam lakui nugremžti. Naudokite odelių stūmiklį, kad švelniai nuvalytumėte nuo nagų likusio gelinio lako likučius. 
 5. Drėkinkite. Pabaigai sudrėkinkite nagus odelių aliejuku arba rankų kremu bei nepamirškite nagų patepti nagų stiprikliais.

Saugaus gelinio lako šalinimo patarimai

Nesvarbu, kurį būdą pasirinksite, yra keletas dalykų, kuriuos rekomenduojame atsiminti ir padaryti, kad gelinį laką pašalintumėte saugiai ir nepažeistumėte nagų:

 1. Nelupkite gelinio lako per grubiai, nes tai gali labai pakenkti jūsų natūraliems nagams. 
 2. Gelinį laką nuvalykite švelniai. Būkite atsargūs, kad nespaustumėte per stipriai ir nekrapštinėtumėte per daug agresyviai, nes taip galite pažeisti natūralius nagus. 
 3. Darykite pertraukas tarp gelinio manikiūro procedūrų. Tarp gelinių manikiūrų suteikite nagams galimybę pailsėti ir atsigauti, kad išvengtumėte pažeidimų ir skatintumėte sveiką nagų augimą. 
 4. Reguliariai drėkinkite nagus. Nuolat drėkindami nagus galite išvengti jų sausumo ir trapumo. 
 5. Apsvarstykite galimybę profesionaliai pašalinti gelinį laką. Jei nesate tikri dėl gelinio lako šalinimo namuose arba jei jūsų nagai ypač jautrūs ar trapūs, apsilankykite pas profesionalų nagų meistrą, kad šis kokybiškai pašalintų laką.

Apibendrinant galima pasakyti, kad gelinis lakavimas gali būti puikus būdas išlaikyti blizgius ir sveikai atrodančius nagus ištisas savaites. Tačiau svarbu jį tinkamai pašalinti, kad nepažeistumėte natūralių nagų. Laikydamiesi šiame straipsnyje pateiktų metodų ir patarimų, galite saugiai ir veiksmingai pašalinti gelinį laką namuose, nepakenkdami savo nagams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.