Kaip suteikti ploniems nagams taisyklingą formą naudojant poligelį ir statybinį gelį?

Nagų formavimas yra labai svarbi nagų priežiūros dalis, ir tai ypač svarbu žmonėms, turintiems labai plonus nagus. Ploni nagai yra linkę į trapumą ir lūžimą, dėl kurių gali būti sunku išlaikyti gražią nagų formą. Be to, dėl nagų plonumo ir trapumo gali kilti skausmas ar diskomfortas, pvz., atliekant kasdienes užduotis ar dirbant darbus. Dvi pagrindinės priemonės, kurios gali padėti sprendžiant šią problemą, yra poligelis ir statybinis gelis.

Nagų anatomija ir kodėl ji svarbi

Nagas yra sudarytas iš daugybės keratino – baltymo – sluoksnių, kurie suteikia jų kietumą ir tvirtą išvaizdą. Plačiau apie tai iš kokių sudedamūjų dalių sudarytas žmogaus nagas, t.y., kokia yra nagų anatomija, rasite čia.
Natūraliai susiformavę ploni nagai yra linkę į trapumą, nes keratino sluoksnių juose yra mažiau. Šis trapumas reiškia, kad nagai gali lengvai suskilti ar lūžti, o tai dažnu atveju sukelia skausmą ir tuo pačiu apsunkina nagų priežiūrą ir estetinį nagų išvaizdos formavimą. Norint išvengti natūralių nagų lūžinėjimo ir skilinėjimo yra keletas veiksmų, kokie jie, skaitykite čia. Tačiau, jei genetiškai nagai yra ploni, nevisada įprasti veiksmai, pavyzdžiui tokie kaip nagų ir nagų odelių drėkinimas ir stiprinimas padės pastorinti nago plokštelę, tam puiki išeitis poligelis nagams. Kaip sustiprinti nagus su poligelio pagalba galite paskaityti čia.

Kuo skiriasi Poligelis ir Statybinis gelis?

Poligelis ir statybinis gelis yra du skirtingi produktai, kurie gali padėti stiprinti ir formuoti nagus.
Poligelis nagams, yra hibridinis produktas tarp gelio ir akrilo, yra lankstus, lengvas ir lengvai formuojamas. Jis gali būti tepamas ant natūralių nagų arba naudojant specialias priauginimo formeles, norint ilgesnių nagų. 

Statybinis gelis nagams yra storas gelis, kuris taip pat naudojamas nagų formavimui ir stiprinimui. Jis yra kietesnis už poligelį, taip pat reikalauja daugiau laiko ir patirties naudojant, nes jo teisingam naudojimui yra tam tikros specifinės taisyklės, kad būtų tinkamai uždedamas ir kietinamas.

Kaip naudoti poligelį nagų formavimui?

Poligelio naudojimas yra gana paprastas procesas: 

  • Pradžioje reikia nuvalyti nagų plokštelę alkoholiu, kad pašalintumėte riebalus ir nešvarumus;
  • Užtepkite paruošiamojo skysčio sluoksnį, kad užtikrintumėte geresnį poligelio prilipimą. 
  • Tuomet ant nagų tipsų (formelių) užtepamas poligelis ir, naudojant specialų teptuką, formuojamas nagas. 
  • Kai nagas yra suformuotas, jis kietinamas UV/LED lempa.
  • Galiausiai, poligelis šlifuojamas ir apdorojamas, kad suteikti jam tobulą formą ir blizgesį.

Kaip naudoti statybinį gelį nagų formavimui?

Statybinis gelis reikalauja šiek tiek daugiau laiko ir kantrybės, bet rezultatas yra vertas pastangų: 

  • Nagai turi būti nuvalyti ir paruošti, kaip ir naudojant poligelį. 
  • Ant nagų užtepama nagų bazė, kuri kietinama UV/LED lempoje. 
  • Kai nagų bazė sukietėjusi, tepamas statybinis gelis ir formuojamas nagas, naudojant nagų teptuką. 
  • Suformuotas naga kietinamas UV/LED lempa. 
  • Galiausiai, ant viršaus uždedamas blizgus arba matinis baigiamasis gelis – Top coat, kuris suteikia nagams gražų baigtumą.

Pagrindinės klaidos, kurių reikėtų vengti

Viena dažniausių klaidų, kurią daro tiek pradedantieji, tiek patyrę nagų dizaino specialistai, yra pernelyg didelis produkto kiekis. Tai gali sąlygoti netolygų nago paviršių ir padidinti trapumo riziką. Be to, per trumpas kaitinimas UV/LED lempoje gali taip pat neduoti norimo rezultato ir net sukelti alergines reakcijas.

Nagų priežiūra po formavimo

Po nagų formavimo, svarbu ne tik stebėti jų būklę, bet ir nuolat juos drėkinti. Nagų oda ir aplinkiniai odos plotai gali išsausėti, todėl svarbu naudoti maitinantį nagų odelių aliejų ar rankų kremą. Taip pat svarbu reguliariai tikrinti nagus dėl galimų sužalojimų, įskilimų ar kitų pokyčių, kad galėtumėte greitai imtis veiksmų, jei atsiranda problemų.

Kiekvieno žmogaus nagai yra unikalūs, todėl nagų formavimas yra labai asmeniškas procesas. Nors poligelis ir statybinis gelis gali padėti suteikti ploniems nagams formą ir stiprumą, svarbu suprasti, kad kiekvieno žmogaus nagai gali reaguoti į šiuos produktus skirtingai. Svarbiausia yra rasti savo nagų priežiūros procesą, kuris atitinka jūsų individualius poreikius ir norus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainė naudoja interneto naršyklės slapukus (angl. "cookies") Jūsų patogumui. Pagal ES įstatymą, privalome Jus apie tai informuoti.