Terminas “nagų korekcija”, arba “nagų papildymas” reiškia procesą, kuris atliekamas siekiant išlaikyti dirbtinių nagų, dažniausiai gelinių arba akrilinių, išvaizdą ir vientisumą. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime, kas yra nagų korekcija, kaip ji atliekama bei pateiksime keletą patarimų, kaip prižiūrėti dirbtinius nagus tarp papildymų.
Kas yra nagų korekcija?
Nagų korekcija – tai procesas, kuris atliekamas siekiant užpildyti tarpą, atsirandantį po dirbtiniu nagu išaugus natūraliam nagui. Pirmą kartą darant nagų priauginimą, jie formuojami ir priklijuojami prie natūralių nagų naudojant nagų gelį, poligelį nagams arba akrilą. Natūralu ir suprantama, kad laikui bėgant jūsų natūralūs nagai auga, todėl tarp dirbtinio nago ir odelės lieka matomas tarpas, kuris tampa vis labiau pastebimas. Neužpildytas jis gali susilpninti dirbtinio nago struktūrą ir dėl to jis dažniau lūžta arba atšoka. Šis tarpas vadinamas “užpildymo linija”. Kad nagai atrodytų šviežiai ir tvarkingai, kas kelias savaites jiems reikia atlikti nagų korekcijos procedūrą. Kitu atveju, jie nuaugs ir nulūžinės, taip atsirandant rizikai pažeisti natūralaus nago plokštelę, o priauginimo procedūrą reikės atlikti nuo pradžių. Kad būtų aiškiau kurioje vietoje yra nago plokštelė, skaitykite čia, šiame straipsnyje išsamiai paaiškinome nago anatomiją.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad nagų papildymas nėra tas pats, kas dirbtinių nagų priauginimo procedūra, kuri atliekama nuo pat pradžių. Nagų korekcija yra šiek tiek trumpesnis procesas ir orientuotas į dalinę korekciją, o ne pilno namo priauginimą. Paprastai nagų papildymo vizitai planuojami kas dvi-tris, kartais keturias savaites, priklausomai nuo to, kaip greitai auga jūsų natūralūs nagai ir kiek jie nusidėvi.
Kodėl reikalinga nagų korekcija?
Yra kelios priežastys, kodėl nagų korekcija reikalinga:
- Išvaizda. Kaip minėta, augant natūraliems nagams, tarpas tarp dirbtinio nago ir odelės tampa labiau pastebimas. Papildydami nagus, išlaikysite jų tvarkingą ir šviežią vaizdą.
- Ilgaamžiškumas. Kuo ilgiau neatliekate nagų papildymo, tuo didesnė tikimybė, kad dirbtiniai nagai lūš arba atšoks nuo nago plokštelės. Taip yra todėl, kad tarpas tarp natūralaus nago ir dirbtinio nago sukelia papildomą įtampą dirbtiniam nagui.
- Higiena. Kai tarpas tarp natūralaus ir dirbtinio nago didėja, jis gali tapti bakterijų ir grybelių veisimosi vieta. Nagų papildymas padeda išvengti infekcijos ir palaikyti sveiką nagų higieną.
Kaip atliekama nagų korekcija?
1 žingsnis: Senojo produkto pašalinimas. Nagų meistras pradės nuo nagų, naudodamas nagų dildę arba elektrinį nagų formavimo aparatą – nagų frezą, kad pašalintų nuo nagų seną gelį, poligelį arba akrilą ar gelinį laką. Plačiau apie tai kaip saugiai pašalinti gelinį laką, skaitykite čia.
2 žingsnis: Nagų paruošimas. Toliau nagai paruošiami naujam užpildymui: kruopščiai nuvalomi ir nušlifuojamas jų paviršius, kad geriau sukibtų su nauju produktu.
3 žingsnis: Naujo produkto uždėjimas. Tepama nagų bazė ir naujas sluoksnis gelio, poligelio arba akrilo ant jūsų nagų, pradedant nuo nago pagrindo ir judant link galiuko. Nagų teptuku išlyginami bet kokie produkto nelygumai ar gumulėliai ir sukuriamas lygus naujas paviršius. Medžiaga kietinama nagų lempoje.
4 žingsnis: Formavimas ir poliravimas. Po to, kai nagai padengti nauju sluoksniu, specialistas suformuoja ir nupoliruoja jūsų nagus iki norimos formos ir ilgio. Plačiau apie tai kokios nagų formos būna, skaitykite čia.
5 žingsnis: Baigiamieji akcentai. Galiausiai nagai nulakuojami geliniu laku arba pasirenkamas norimas piešinys bei dizainas ir padengiamas viršutinis sluoksnis (Top coat).
Patarimai, kaip prižiūrėti dirbtinius nagus tarp papildymų
Nors nagų papildymas yra svarbus norint išlaikyti dirbtinių nagų išvaizdą ir ilgaamžiškumą, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų nagai puikiai atrodytų tarp atnaujinimų:
- Laikykite nagus sausus. Drėgmės perteklius gali susilpninti natūralaus nago ir dirbtinio nago ryšį, todėl jis gali pakilti nuo nago plokštelės ir lūžinėti. Būtinai kruopščiai nusausinkite nagus po rankų plovimo ar dušo.
- Mūvėkite pirštines. Jei atliekate namų ruošos darbus arba naudojate aštrius chemikalus, mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte nagus.
- Nenaudokite nagų kaip įrankių. Naudodami nagus skardinėms ar pakuotėms atidaryti, galite sugadinti dirbtinį nagą, jis gali atsilupti ar nulūžti.
- Būkite švelnūs. Venkite kramtyti nagus arba jais braukyti ar braižyti paviršius. Tai gali pažeisti dirbtinį nagą ir susilpninti jo ryšį su natūraliu nagu.
- Drėkinkite. Nuolat drėkinkite nagus ir odeles aliejumi, taip išvengsite jų išsausėjimo ir skilinėjimo, o tai gali susilpninti natūralaus nago ir dirbtinio nago ryšį.
Daugiau patarimų, kaip prižiūrėti dirbtinius nagus, rasite čia.
Norint užtikrinti geriausius rezultatus, svarbu dirbti su kvalifikuotu ir patyrusiu nagų meistru. Ieškokite žmogaus, kuris turi gerą reputaciją ir daug patirties dirbant su dirbtiniais nagais. Jie taip pat turėtų naudoti aukštos kokybės produktus, kurie skirti specialiai nagų papildymui, ir tinkamas sanitarines procedūras, kad užtikrintų jūsų saugumą ir komfortą.
Apibendrinant, nagų papildymas yra svarbi dirbtinių nagų išvaizdos ir tvirtumo palaikymo dalis. Užpildydami tarpą tarp natūralaus nago ir dirbtinio nago, galite išlaikyti puikią nagų išvaizdą ir išvengti jų pažeidimų ar lūžinėjimo. Darbas su kvalifikuotu nagų meistru ir tinkamų nagų priežiūros rekomendacijų laikymasis gali padėti džiaugtis gražiais ir ilgaamžiais dirbtiniais nagais.